Voorzitter Geert Bok van de vertrouwenscommissie (r) overhandigde de profielschets aan commissaris van de Koning Daniël Wigboldus.
Voorzitter Geert Bok van de vertrouwenscommissie (r) overhandigde de profielschets aan commissaris van de Koning Daniël Wigboldus. Foto: Hans Verbeek / Meesters Multi Media

Zoektocht naar nieuwe burgemeester is begonnen

Algemeen

ZALTBOMMEL - “Onze burgemeester begeeft zich onder de mensen, komt in alle dorpen, heeft oog voor vrijwilligers, toont interesse in wat mensen bezighoudt en weet respect af te dingen door goed gedrag voor te leven.” Dat staat in de profielschets voor de nieuwe burgemeester van Zaltbommel, die dinsdagavond is overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Sinds augustus 2024 heeft Zaltbommel een waarnemend burgemeester, Marnix Bakermans. Het is de bedoeling dat de nieuwe burgemeester begin december van dit jaar wordt geïnstalleerd. 

Lef, energie én humor
Tijdens de gemeenteraadsvergadering van vorige week is de profielschets voor de nieuwe burgervader of -moeder vastgesteld. De raad wil een burgemeester met ‘lef, energie én humor’, zo staat te lezen in de profielschets. Daarnaast wil de raad een burgemeester ‘die betrokken en empathisch is, communicatief en besluitvaardig’. 

Benaderbaar
Zaltbommel wil een burgemeester die beschikt over ruime bestuurlijke ervaring. Die hoeft niet perse te zijn opgedaan in het openbaar bestuur. Dat betekent dat de nieuwe burgemeester ook uit het bedrijfsleven of andere organisaties kan komen. “U bent benaderbaar voor iedereen, vriendelijk en begaan, maar begrijpt dat enige distantie wordt gewaardeerd en de waardigheid van het ambt onderstreept”, staat in de profielschets. “U gaat met respect om met de levensovertuiging van alle inwoners. Minderheden hebben uw speciale aandacht.”

De procedure
Solliciteren kan tot 9 juni. De vertrouwenscommissie voert de gesprekken met de kandidaten en doet uiteindelijk een aanbeveling. De vertrouwenscommissie bestaat uit acht gemeenteraadsleden van alle fracties, aangevuld met een wethouder, de gemeentesecretaris en de griffier. 

Als de procedure volgens planning verloopt, heeft de commissie begin oktober met de gemeenteraad delen welke twee kandidaten in aanmerking komen voor de functie. Tijdens een besloten vergadering stemt de gemeenteraad dan over welke kandidaat zij aanbevelen. Meteen daarna wordt in een openbare vergadering bekend gemaakt wie de nieuwe burgemeester wordt. De naam van de tweede kandidaat blijft geheim.

Commissaris van de Koning Daniël Wigboldus met op de achtergrond links gemeentesecretaris Wouter Abee en rechts wethouder Wilco de Graaff.
Daniël Wigboldus (l) naast waarnemend burgemeester Marnix Bakermans.

Laatste artikelen...

Afbeelding
Burgemeester treedt op tegen bezit van inbrekerswerktuigen Algemeen
Bernadette van Eeuwijk in de kapsalon in haar woning in Rossum.
Bernadette is al vijftig jaar kapster en blijft nog lekker doorwerken Algemeen
Vergeet de tijd en verlies jezelf in de middeleeuwen van 18 t/m 21 augustus op Slot Loevestein!
Middeleeuws kampement op Slot Loevestein Algemeen
De meeste stemlokalen in de gemeente Zaltbommel voldoen niet aan de criteria voor toegankelijkheid.
‘Stemlokalen in gemeente Zaltbommel zijn niet toegankelijk genoeg’ Algemeen
De vogels hebben het goed naar hun zin in het natuurgebied rond Slot Loevestein.
Lepelaars strijken neer in het Munnikenland Algemeen
Een volle tent in juni 2007.
Driels Museum zoekt ‘herinneringen’ aan Alempop Algemeen
Bij het ongeval vielen geen gewonden.
Aanrijding op N322 bij Meidijk in Zuilichem Algemeen
De steiger in de haven van Zaltbommel raakt de bodem.
Lage waterstand ook in Bommelerwaard goed zichtbaar Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!