Loco-burgemeester Gijs van Leeuwen feliciteerde de honderdjarige namens de gemeente.
Loco-burgemeester Gijs van Leeuwen feliciteerde de honderdjarige namens de gemeente. Foto: Koen Vandenput

Honderdjarige Jo van Trigt wil nog zo lang mogelijk zelfstandig blijven

Algemeen

ZALTBOMMEL – Jo van Trigt-Van Meteren mocht vorige week maandag haar honderdste verjaardag vieren. Ondanks haar respectabele leeftijd staat ze nog vol in het leven.

“Ik ben honderd en ik weet alles nog, maar verder heb ik niet zoveel te melden hoor.” De bescheidenheid in de eerste woorden van Jo van Trigt - Van Meteren karakteriseren haar doeltreffend. 

De kersverse honderdjarige is nuchter en kijkt met een fijn gevoel terug op de voorbije eeuw: “Ik heb een heel fijn en gelukkig leven gehad. Oorspronkelijk kom ik uit Haaften en ik woon nu al tachtig jaar in Zaltbommel. En iedereen hier is heel aardig, maar je wordt nooit een echte Bommelaar”, bezweert Jo, die geniet van alles wat ze kan en mag doen. 

Soos
Zo is ze thuis druk met het huishouden (‘samen met een huishoudelijke hulp’), eten koken (‘ik doe zelf boodschappen en eet wat ik zelf lekker vind’), borduren en puzzelen. Ook gaat ze iedere week naar de soos in Den Bosch. “Bingoën, kaarten, eten; er is altijd wel wat te doen. Ik ben de oudste daar, maar ik word er op handen gedragen”, glimlacht Jo.

“En ik kan er mooi met de taxi naartoe. Dat is fijn, want dan hoef je ook niemand lastig te vallen. Niet dat mensen denken; ‘nou, daar komt ze ook weer aan’. Ik wil zo lang mogelijk zelfstandig zijn en blijven.”

Tevreden
Niet alleen fysiek is mevrouw Van Trigt-Van Meteren nog vitaal, ook mentaal is ze nog bijzonder goed bij de tijd. “Ik heb alles nog goed op een rijtje. Als ik wegga doe ik de deur op slot en dan hoef ik ook nooit terug om te kijken of ik niet iets vergeten ben. Aan mijn geheugen mankeert niks.”

Zelfs het telefoonnummer van kleindochter Michelle weet ze volledig uit haar hoofd op te noemen. Het is jaloersmakend om aan te horen hoe vief Jo op haar respectabele leeftijd nog is. Toch heeft ze geen geheim recept om honderd te worden: “Gewoon rustig blijven en tevreden zijn met wat je hebt. Als je een dubbeltje hebt kun je geen kwartje uitgeven, want dan heb je nooit genoeg. En als er onenigheid is: spreek het uit, ga niet zitten ‘brommen’. Je leeft maar één keer, dus het is heel belangrijk dat je goed met elkaar omgaat.”

Aardig
Op haar verjaardag werd Jo verrast door een bezoek van locoburgemeester Gijs van Leeuwen. “Ik was om half zes ‘s ochtends al wakker en ging pas rond middernacht naar bed. Ik doe nooit aan middagslaapjes, dat vind ik zonde van de tijd, dus het was een lange, maar wel een hele leuke dag.”

Ze vervolgt: “Ik heb zoveel bloemen gehad, zoveel kaarten. Zelfs van de taxichauffeurs heb ik een bos bloemen gekregen, wat vind je daar van? Ach ja, de mensen schijnen me nog wel aardig te vinden”, besluit Jo lachend.

Laatste artikelen...

Afbeelding
Opnieuw afval gestort in Zaltbommel Algemeen
De uitreiking van de cheque vond plaats in Aanloop ‘De Steiger’.
Openluchtviering levert cheque van 5000 euro op voor BuurtBordje Algemeen
De ondertekening vond plaats bij Landerije De Park in Elst.
‘De Wildeman als werklandschap met een groen hart’ Algemeen
De blaaskapel bestaat momenteel uit zo’n 24 leden.
Blaaskapel Spuug-Zat viert 33-jarig bestaan: ‘We zijn een vriendengroep die muziek maakt’ (met foto’s) Algemeen
Afbeelding
Jongen (4) raakt met voet bekneld tussen fietsframe en trapper Algemeen
Afbeelding
Geslaagde tweede editie ‘Herinneringen Top 50-concert’ Algemeen
De brandweer wist het vuur te blussen.
Politie zoekt getuigen van autobrand in Zaltbommel Algemeen
De leden van River Folk Sideshow.
River Folk Sideshow in ‘t Hurns kerkje Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!