
Brandweer gemeente Zaltbommel moest 47 keer uitrukken
AlgemeenZALTBOMMEL - De brandweerkorpsen in de gemeente Zaltbommel moesten tijdens de jaarwisseling maar liefst 47 keer uitrukken. Vorig jaar was dat vijftien keer. Burgemeester Marnix Bakermans maakt zich zorgen over de toename van het aantal meldingen.
In heel Gelderland-Zuid waren 180 inzetten van de brandweer. In Zaltbommel moest de brandweer het vaakst in actie komen, daarna volgde de brandweer van Nijmegen met 29 keer.
De inzetten vonden dit jaar voornamelijk plaats tussen 22:00 uur en 2:00 uur. Opvallend waren de vele auto’s die in brand waren gestoken. Daarnaast werd de brandweer op veel plaatsen gealarmeerd voor het blussen van kleine branden zoals containers, heggen, rommel op straat en autobranden.
De containers op de gemeentewerf in Gameren zitten vol met autowrakken, banden en restanten van aanhangers en caravans.
Gemengd beeld
De gemeente Zaltbommel spreekt van een ‘gemengd beeld’ over de jaarwisseling. “In de vele kernen werd gezamenlijk feestgevierd, met volop activiteiten en gezelligheid”, aldus de gemeente. “Inwoners organiseerden tal van activiteiten waarmee ze een belangrijke bijdrage leverden aan de saamhorigheid en positieve sfeer in de dorpen en wijken.” Tegelijkertijd het is aantal incidenten tijdens de jaarwisseling dus gestegen. “De meeste incidenten zijn snel afgehandeld door de hulpdiensten, maar de gemeente betreurt dat ze de feestvreugde op sommige plekken hebben verstoord.”
Zorgen
Burgemeester Marnix Bakermans spreekt zijn waardering uit voor de inzet van de hulpdiensten en de betrokkenheid van vrijwilligers en inwoners. “Tegelijkertijd baart de toename in meldingen zorgen”, aldus Bakermans. “In Zaltbommel werken politie, brandweer, buurtorganisatoren, jongerenwerk, onze handhavers en de buitendienst nauw samen om deze situaties te voorkomen en snel te verhelpen wanneer ze zich voordoen. Met onze gezamenlijke aanpak blijven we ons inspannen om dergelijke incidenten te verminderen.”










