Vrijwilligers werken samen met agrariërs om de nesten van weidevogels te beschermen. (foto: De Capreton)
Vrijwilligers werken samen met agrariërs om de nesten van weidevogels te beschermen. (foto: De Capreton)

Weidevogelseizoen start weer in maart

Algemeen

BOMMELERWAARD - De weidevogelvrijwilligers van De Capreton starten begin maart weer met het nieuwe weidevogelseizoen.

Ook in 2024 zullen de ongeveer dertig vrijwilligers van de werkgroep voor weidevogelbescherming van De Capreton zich vol inzetten bij het zoeken, markeren en beschermen van nesten van weidevogels in de Bommelerwaard.

Boerenlandvogels
“Alhoewel er tegenwoordig meestal gesproken wordt van boerenlandvogels, is de term weidevogelvrijwilliger meer op zijn plaats”, vindt De Capreton. “Onze vrijwilligers richten zich vooral op de vijf bekende weidevogels als: Grutto, Tureluur, Wulp, Scholekster en natuurlijk de Kievit.”

Vijf groepen
De vrijwilligers worden verdeeld in vijf kleinere groepen, die tenminste een keer per week het veld ingaan om nesten van de weidevogels te zoeken. Ze werken daarbij samen met de agrariër van wie de grond is. “In overleg en samenwerking proberen we te voorkomen dat het nest in de broedperiode verloren gaat en zorgen we ervoor dat de kuikens veilig kunnen opgroeien in het gebied”, aldus De Capreton.

De vrijwilligers doen dat door onder andere hekwerkjes over nesten heen te plaatsen zodat koeien de eieren niet kunnen vertrappen. Ook kunnen agrariërs dan goed zien waar de nesten liggen en er met hun trekkers omheen rijden.

Tellingen
De vrijwilligers houden zich naast het beschermen van nesten ook bezig met tellingen. In het seizoen worden meerdere tellingen gehouden in de zogenaamde ‘subsidiegebieden’ om het broedsucces te bepalen. In deze subsidiegebieden is het zoeken van nesten niet altijd meer nodig omdat er met de agrariër al afspraken zijn gemaakt om bijvoorbeeld bepaalde werkzaamheden uit te stellen en/of pas buiten het broedseizoen uit te voeren.

Nieuwe vrijwilligers
De Capreton is blij met de mooie groep van dertig enthousiaste vrijwiligers, die vaak al jaren op pad gaan in de Bommelerwaard. Maar omdat er af en toe toch iemand stopt is aanwas van nieuwe (jongere) vrijwiligers welkom, om ook in de toekomst het werk te kunnen blijven doen.

Meer informatie over het vrijwilligerswerk bij De Capreton is verkrijgbaar door een mailtje te sturen naar: weidevogelbescherming@capreton.nl


Afbeelding

Laatste artikelen...

Vorig jaar had de Griekse club ook een trainingskamp in Zaltbommel.
Internationale topclubs bij Nivo Sparta Algemeen
Koos Tromp (links) en Piet Stoel bij het eerste geplaatste herdenkingsbord in Zuilichem.
Project herdenkingsborden in de Bommelerwaard afgerond Algemeen
In Markt Twee is een tentoonstelling te zien over de geschiedenis van Hanzestad Zaltbommel.
Expositie Hanzestad en workshops in Markt Twee Algemeen
Afbeelding
Cultureel zomerprogramma voor senioren Algemeen
Overzichtsfoto van een eerdere editie.
Poederooijse Dagen komen weer terug in juli Algemeen
Ook de traumahelikopter werd opgeroepen.
Zwaargewonde bij ongeval op varkensfokbedrijf in Bruchem Algemeen
Ryan in actie.
Ryan Kooijman vierde op Junior WK Skeet in Suhl Sportnieuws
Bewoonster Marleen Vogels en kunstenares Nienke van Zutphen bij een van de muurschilderingen in het appartementencomplex.
Appartementencomplex in Hedel krijgt bijzondere muurschilderingen Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!