Foto: SLG
Foto: SLG

Vrijwilligers aan de slag in Hedel bij de Sterregaard

Algemeen

HEDEL - Vrijwilligers zijn op zaterdag 11 maart tussen 9:00 en 12:30 uur welkom om mee te helpen met het planten van struikjes bij de Sterregaard in Hedel.

Marti van den Bogert en Willem van den Berg kregen in 1987 de kans om een stuk grond van Marti’s ouders te kopen. Dat was het begin van de oase die nu bekend staat als het biologisch dynamische fruitteeltbedrijf de Sterregaard in Hedel. In de boomgaard groeien allerlei oud-Hollandse vruchten maar ook nieuwe rassen zoals Santana en Colina.

Vroeger was de Sterappel het hoofdproduct, dit is ook waar de naam van afstamt. Tegenwoordig is de diversiteit groot: zo telen Marti en Willem zo’n twintig soorten appels, acht soorten peren, tien soorten pruimen, verschillende noten en divers kleinfruitDrie jaar geleden is er bij de Sterregaard een kas gebouwd waarin verse groenten groeien. Elke maandag maken Willem en Marti verse biologische pakketten klaar voor hun abonnees. De pakketten worden op verschillende locaties in de Bommelerwaard en Den Bosch bezorgd.

Succes
Marti en Willem willen naar eigen zeggen meer aan natuurversterking doen op en rond het bedrijf, zoals de aanplant van meer inheemse bomen en struiken. “Maar dat vraagt ook onderhoud. Graag willen we bewoners uit de omgeving hierbij betrekken. Met de buitenwerkdagen hopen we wat meer helpende handjes te krijgen.” De eerste werkdag in december was een succes. Op zaterdag 11 maart worden de struikjes voor een struweelhaag geplant. Kinderen vanaf 8 jaar zijn ook welkom.

Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG) zorgt voor begeleiding, gereedschap en handschoenen en er is eten en drinken. Aanmelden voor de werkdag kan via slgelderland.nl/projecten/boerderijwerkgroep-sterregaard.

Laatste artikelen...

Afbeelding
Ongeval in Kerkdriel, passagier gewond Algemeen
Voorzitter Geert Bok van de vertrouwenscommissie (r) overhandigde de profielschets aan commissaris van de Koning Daniël Wigboldus.
Zoektocht naar nieuwe burgemeester is begonnen Algemeen
Afbeelding
Reünie van café ‘Bar Broekies’ op zaterdag 24 mei Algemeen
De brand ontstond rond half vier 's nachts.
Bedrijfsbus brandt uit in Zaltbommel Algemeen
Gerrit Bouman van het Senioren Comité met op de achtergrond de koffiedrinkers op de donderdagochtend.
Senioren drinken samen koffie in dorpshuis De Gaarde Algemeen
Pieter van Santen (links) overhandigt de petitie aan wethouder Ed Goossens.
642 ondertekenaars petitie willen wandelpad langs Steenweg terug Algemeen
Alexander van Bruchem (l) en Hans van Amstel-Jonker.
ADVERTORIAL: Informatieve bijeenkomst over wilsbeschikking en levenseinde Algemeen
Kinderen op de brandweerauto van Pluk van de Petteflet.
Fiepdag op zaterdag 16 mei in Zaltbommel Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!