In de gemeente Zaltbommel was alleen Geert Bok (SGP) bij de vorige verkiezingen ook de lijsttrekker.
In de gemeente Zaltbommel was alleen Geert Bok (SGP) bij de vorige verkiezingen ook de lijsttrekker. Archieffoto: M.J.L. Bertrams

Bijna alle partijen kiezen voor andere lijsttrekker dan bij vorige verkiezingen

Verkiezingen 2026

BOMMELERWAARD -  Met het nieuws dat VVD Maasdriel kiest voor Hans van der Zalm als nieuwe lijsttrekker (zie blz. 5), zijn alle lijsttrekkers voor de gemeenteraadsverkiezingen in de Bommelerwaard bekend. Opvallend genoeg zijn er maar drie partijen die dezelfde lijsttrekker hebben als bij de vorige verkiezingen, vier jaar geleden, onder wie Geert Bok (foto).

In de gemeente Maasdriel zijn SGP (Joost Quik) en GroenLinks (Evelien Baudoin) niet van lijsttrekker veranderd, in de gemeente Zaltbommel is SGP’er Bok de enige lijsttrekker die ook vier jaar geleden aan de gemeenteraadsverkiezingen deelnam. In het geval van Baudoin is overigens wel de partijnaam veranderd; GroenLinks en PvdA trekken in de gemeente Maasdriel en Zaltbommel in aanloop naar én tijdens de volgende raadsperiode volledig samen op.

In Maasdriel werd Samen Sterk Maasdriel tijdens de verkiezingen van 2022 de grootste partij. Destijds werd SSM dat met Bart de Leeuw aan het roer. Na ruim twaalf jaar de partij in de raad te hebben aangevoerd, draagt hij het stokje over aan Peter van Liempt. Ook de andere coalitiepartij - CDA Maasdriel - heeft een andere lijsttrekker. In plaats van oud-wethouder Peter de Vries staat Jan Jennissen op de eerste plaats op de CDA-kandidatenlijst. 

VVD Maasdriel ziet Ko Hooijmans opgevolgd worden door Hans van der Zalm en bij D66 Maasdriel neemt Liesbeth Faas het stokje over van Tom van Engelen. De nieuwe partij Hart voor Maasdriel wordt geleid door Suzanne Hendriks-Van de Ven.

Zaltbommel
In Zaltbommel volgt Merel Duijzer Bart Schreuders op als lijsttrekker voor de lokale partij ZVV. SGP gaat de verkiezingen opnieuw in met Geert Bok. De SP doet dit jaar niet mee. Bij D66 neemt Peter Smits het stokje over van Joost Drijvers. Gilco Grandia van de ChristenUnie doet een stapje terug en maakt plaats voor Enrico Roseboom. Bij de VVD was Willem Posthouwer vier jaar geleden lijsttrekker, maar hij stopte vanwege zijn gezondheid. Isabel Plessius volgt hem op. Hein de Kort van het CDA wordt opgevolgd door Wim Bijkerk.

Daniëlle van der Wiele haalde vier jaar geleden een zetel met de nieuwe partij BVNL en Jordy Versteeg neemt het lijsttrekkerschap nu over. GroenLinks/PvdA wordt geleid door Henk Plessius. Vier jaar geleden was Frits van der Schans lijsttrekker voor GroenLinks, hij is verhuisd naar de gemeente Maasdriel. Anneliese van Oort was in 2022 de lijsttrekker voor PvdA, zij is helaas in november van dat jaar overleden.

Alle nieuwsberichten die te maken hebben met de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart, zijn op deze website te vinden onder het kopje ‘Nieuws’ - ‘Verkiezingen 2026‘.

Laatste artikelen...

Afbeelding
Eerste twee trekkingen ‘Beleef’ WK-actie een feit Algemeen
Venlo 19 mei 2026  waar Wahoo Swimming en SwimArt Solingen hun samenwerking afstemden
Wahoo Swimming gaat samenwerken met Swim Art Solingen Sportnieuws
VV Kerkwijk roept iedereen op om mee te doen.
VV Kerkwijk zamelt voetbalschoenen in voor goed doel Sportnieuws
Afbeelding
Asbest vrijgekomen bij tractorbrand in Well Algemeen
Coördinatoren Annemieke Roeleveld en Esther Boer, met hond Bob.
Hospice De Samaritaan blijft ook na drie jaar nog volop vernieuwen Algemeen
Afbeelding
Auto in sloot langs Van Heemstraweg, bestuurster ongedeerd Algemeen
Afbeelding
HRC ‘14 hunkerde lang naar verhuizing, nu zijn er vijf teams kampioen (met foto’s) Sportnieuws
Afbeelding
Bommelerwaard Runners halen minimaal 45.000 euro op Sportnieuws

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!