Wethouder Isabel Plessius (r) en gedeputeerde Klaas Ruitenberg fietsten als eersten door de tunnel.
Wethouder Isabel Plessius (r) en gedeputeerde Klaas Ruitenberg fietsten als eersten door de tunnel. Foto: Hans Verbeek/Meesters Multi Media

Fietstunnel Zaltbommel is geopend

Algemeen

ZALTBOMMEL - De nieuwe fietstunnel onder de N322 bij Zaltbommel is officieel geopend. Wethouder Isabel Plessius van de gemeente Zaltbommel en gedeputeerde Klaas Ruitenberg van de provincie Gelderland fietsten vrijdagmiddag als eerste vanaf de Hogeweg door de tunnel.

Voor de aanleg van de tunnel werd de N322 in oktober vorig jaar tien dagen afgesloten. 

Snelle fietsroute
De tunnel is een belangrijke schakel in de snelle fietsroute naar Den Bosch. Deze 15 kilometer lange route moet een alternatief bieden voor de drukke A2. De overheid hoopt dat mensen er voor deze afstand vaker voor kiezen de auto te laten staan en de fiets te nemen.

De ‘F2-route’ is tot stand gekomen dankzij samenwerking tussen de provincies Gelderland en Noord-Brabant, de gemeenten Zaltbommel, Maasdriel en ’s Hertogenbosch, het Rijk en de Fietsersbond. Op veel plekken is bestaande infrastructuur verbeterd: bredere fietspaden, herkenbaar rood asfalt en betere oversteekplaatsen.


Wethouder Isabel Plessius (r) en gedeputeerde Klaas Ruitenberg fietsten als eersten door de tunnel. - Foto: Hans Verbeek/Meesters Multi Media


Na de wethouder en gedeputeerde fietsten ook andere genodigde door de tunnel. - Foto: Hans Verbeek/Meesters Multi Media

Foto: Hans Verbeek/Meesters Multi Media

Laatste artikelen...

De steiger in de haven van Zaltbommel raakt de bodem.
Lage waterstand ook in Bommelerwaard goed zichtbaar Algemeen
De hardlopers tijdens een parcoursverkenning.
Tweede editie Waalcrossloop op 4 september Sportnieuws
Jean Baptiste Monnot is organist in Rouen.
Concert Franse organist op woensdag 12 augustus in Zaltbommel Algemeen
Afbeelding
Mispelgat zoekt Prins(es) Carnaval Algemeen
Henny en Nelly van Kooten.
Oud-burgemeester Henny van Kooten wordt wethouder in Zeeland Algemeen
In Zaltbommel zijn dit jaar zestien statushouders gehuisvest.
Noodopvang asielzoekers niet aan de orde in Maasdriel Algemeen
Naast de leuke attracties zijn er weer verschillende activiteiten.
Vanaf vrijdag 7 augustus weer kermis in Alem Algemeen
Het koor oefent onder leiding van Loek den Elzen (rechts) één keer per maand in Gelre's End.
In het ‘Onvergetelijk koor’ staat niet dementie, maar gezelligheid en ontmoeting centraal Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!