De nieuwe fietstunnel gaat onder de Van Heemstraweg (N322) door en verbindt de Hogeweg met het nieuwe snelfietspad richting Bruchem.
De nieuwe fietstunnel gaat onder de Van Heemstraweg (N322) door en verbindt de Hogeweg met het nieuwe snelfietspad richting Bruchem. Foto: Hans Verbeek / Meesters Multi Media

Werkzaamheden aan fietstunnel naderen ‘afrondende fase’

Algemeen

ZALTBOMMEL - De nieuwe fietstunnel onder de N322, die de Hogeweg verbindt met het snelfietspad ‘F2’ richting Bruchem, nadert de afrondende fase. Als alles volgens planning verloopt, kan de Hogeweg binnenkort weer worden opengesteld voor verkeer.

De afgelopen periode is er stevig doorgewerkt aan de tunnelconstructie, de aansluitende infrastructuur en de veiligheidsvoorzieningen. Dat werk wordt nu steeds zichtbaarder. Ook binnen de tunnel wordt de laatste hand gelegd aan de afwerking. De verlichtingselementen worden gemonteerd, zodat fietsers en voetgangers straks veilig en comfortabel gebruik kunnen maken van de doorgang; óók in de avonduren. De aannemer meldt dat de afronding van het project volgens planning verloopt en dat omwonenden en weggebruikers binnenkort kunnen rekenen op een volledig heropende en veilige route.

De tunnel vormt een belangrijke schakel in de regionale fietsverbindingen en moet de verkeersveiligheid op en rond de N322 verder verbeteren. De F2-route is één van de maatregelen uit het programma MIRT A2 Deil-Vught, dat zich richt op het verbeteren van de bereikbaarheid en leefbaarheid in het gebied rondom de A2. Omdat de snelweg voorlopig niet wordt verbreed, wordt er naar alternatieven gekeken. De totale kosten voor de F2 bedragen zo’n 20 miljoen euro. De provincie Gelderland draagt een iets groter deel van de kosten dan de provincie Noord-Brabant, omdat in die provincie het grootste deel van het tracé ligt. Het pad werd in september vorig jaar officieel geopend. Met de toevoeging van de tunnel bij Zaltbommel en een brug bij Den Bosch wordt de route in de toekomst nóg beter, zo was de verwachting. 

Laatste artikelen...

De steiger in de haven van Zaltbommel raakt de bodem.
Lage waterstand ook in Bommelerwaard goed zichtbaar Algemeen
De hardlopers tijdens een parcoursverkenning.
Tweede editie Waalcrossloop op 4 september Sportnieuws
Jean Baptiste Monnot is organist in Rouen.
Concert Franse organist op woensdag 12 augustus in Zaltbommel Algemeen
Afbeelding
Mispelgat zoekt Prins(es) Carnaval Algemeen
Henny en Nelly van Kooten.
Oud-burgemeester Henny van Kooten wordt wethouder in Zeeland Algemeen
In Zaltbommel zijn dit jaar zestien statushouders gehuisvest.
Noodopvang asielzoekers niet aan de orde in Maasdriel Algemeen
Naast de leuke attracties zijn er weer verschillende activiteiten.
Vanaf vrijdag 7 augustus weer kermis in Alem Algemeen
Het koor oefent onder leiding van Loek den Elzen (rechts) één keer per maand in Gelre's End.
In het ‘Onvergetelijk koor’ staat niet dementie, maar gezelligheid en ontmoeting centraal Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!