Wethouder Gijs van Leeuwen onthult samen met de bolwerkers het entreebord dat bij de Gamersche Poort komt te staan.
Wethouder Gijs van Leeuwen onthult samen met de bolwerkers het entreebord dat bij de Gamersche Poort komt te staan. Foto's: aangeleverd

Gerestaureerde Stadswallen officieel heropend

Algemeen

ZALTBOMMEL - De restauratie van de Stadswallen van Zaltbommel is afgerond. Het duurde acht jaar en kostte 2,5 miljoen euro, maar nu ligt het park op de middeleeuwse vestingwerken er weer prachtig bij. Afgelopen vrijdag was de feestelijke heropening, met ook de presentatie van het boek ‘Een Mensenpark’.

Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst met genodigden in cultureel centrum De Poorterij. Wethouder Gijs van Leeuwen vertelde daar hoe bijzonder de Zaltbommelse Stadswallen zijn, en hoe blij hij is met het resultaat. De afgelopen acht jaar is het park op de wallen in oude luister hersteld, en is het weer zoals Bommelaar François de Virieu het in 1834 bedacht heeft. 

De herstelwerkzaamheden zijn nu afgerond. Maar volgens wethouder Van Leeuwen is er geen sprake van een einde, maar juist van een begin. ,,Het is nu aan de inwoners van Zaltbommel om het park in gebruik te nemen, ervan te genieten en er zuinig op te zijn.” 

Boek
Ook Gerrit Groeneveld sprak de genodigden toe. Hij schreef op verzoek van de gemeente de afgelopen acht jaar een kleine 90 nieuwsbrieven over de restauratie van het park, en hield zo stadsgenoten en andere geïnteresseerden op de hoogte van de werkzaamheden.

Hij vertelde dat hij zo’n 1500 bezoeken aan het park heeft gebracht, en steeds ontmoette hij bijzondere en inspirerende mensen. Hun verhalen bewijzen dat het park op de Stadswallen mensen met elkaar verbindt, vroeger en nu nog steeds. De mooiste verhalen zijn beland in het bijna 300 pagina’s tellende boek ‘Een Mensenpark’, waarvoor Gerrit Groeneveld ook de foto’s maakte. 

(Tekst loopt door onder de foto’s)


Gerrit Groeneveld, schrijver van het boek Een Mensenpark, verzorgt een rondleiding op de Stadswallen. Foto’s: aangeleverd


Het boek ‘Een Mensenpark’. Foto’s: aangeleverd


Gerrit Groeneveld signeert het boek op 3 oktober. Foto’s: aangeleverd

Dit boek is tegen de kostprijs van 20 euro te koop bij Tourist Info Bommelerwaard op de Markt in Zaltbommel. Op vrijdagmiddag 3 oktober is Gerrit Groeneveld vanaf 14:30 uur daar te gast om boeken te signeren.

Entree
Het eerste exemplaar werd vrijdag uitgereikt aan historicus Roland Gieles, die samen met Carien van Boxtel onderzoek deed naar François de Virieu, er een expositie over samenstelde en wist te achterhalen hoe het park er vlak na de aanleg uit moet hebben gezien.

Nadat wethouder Van Leeuwen samen met de bolwerkers die deel uitmaken van het groepje dat het groen op de Stadswallen onderhoudt, een informatiebordje over het park onthulde, was het officiële deel afgelopen. Inmiddels heeft het park, tussen het gezondheidscentrum aan de Steenweg en restaurant La Provence een volwaardige entree.


De nieuwe entree tot de Stadswallen bij de Gamersche Poort. Foto’s: aangeleverd

Laatste artikelen...

Het winnende team.
Brandweer Zaltbommel wint Bommelerwaardse vaardigheidstoets Algemeen
De teamcaptains kwamen met versierde fietsen aan de start.
Eerste editie Dorpsquiz Hedel trekt vijftig teams Algemeen
Nick van Velzen in actie tegen streekrivaal WNC.
Nick van Velzen: ‘Had altijd al de ambitie om zo hoog mogelijk te spelen’ Sportnieuws
De VistaRio.
Passagiersschip van 120 meter meert aan in haven Algemeen
De meeste leden wonen in woongroepen in Zaltbommel, Ammerzoden en Aalst.
‘Avondje uit’ zoekt nieuw vervoer voor leden met beperking Algemeen
Henk Hooijmans.
Voormalig SSM-voorzitter Henk Hooijmans (74) overleden Algemeen
Een viering van Tour de Waal in Zaltbommel
Tour de Waal zoekt nieuwe bestuursleden Algemeen
Afbeelding
Twee personen gewond na ongeval op beruchte kruising Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!