Wethouder Ed Goossens (links) onthulde het startpaneel.
Wethouder Ed Goossens (links) onthulde het startpaneel. Foto: Stichting Landschapsbeheer Gelderland

Met ‘Aalderpad’ is vijfde Klompenpad in gemeente Zaltbommel geopend

Algemeen

KERKWIJK - Zaterdag 13 september was het feest in Kerkwijk. Het vijfde Klompenpad in de gemeente Zaltbommel werd geopend: het Aalderpad. Wethouder Ed Goossens onthulde het startpaneel in Kerkwijk in bijzijn van vrijwilligers, deelnemende grondeigenaren en Stichting Landschapsbeheer Gelderland (SLG).

Tijdens de opening werden de meewerkende grondeigenaren bedankt. Bij het Aalderpad zijn er maar liefst veertien grondeigenaren en pachters die toestemming hebben gegeven om over hun land te lopen. Daarnaast werd de werkgroep bedankt die bijna twee jaar heeft gewerkt aan de realisatie van dit nieuwe pad. 

Tijdens de opening zong het werkgroeplid Cok van Rijnsbergen een lied - een ode aan de Bommelerwaard - waar hij het volgende couplet aan toevoegde: “‘k loop fluitend nu mijn erf af, op naar het Klompenpad, daaraan is heel veel tijd besteed en menig lange dag, maar eindelijk is het nu klaar, en alles is gedaan, nee, ik ga hier in geen honderdduizend jaar, ooit meer vandaan!”

Ommetje
Het Aalderpad is een rondwandeling van twaalf kilometer door het prachtige rivierenlandschap rondom Kerkwijk, Delwijnen en Bruchem. Wandel langs mooi bewaarde dorpen op de stroomruggen, door het boerenland en populierenbossen van de komgronden.

Geniet van de weidse vergezichten en fraaie natuur waaronder natuurgebied de Rampert. Je kunt de route verlengen tot veertien kilometer via het dorp Bruchem. De verlenger loopt grotendeels over het voormalige Ommetje Bruchem.

Netwerk
Het Aalderpad is het vijfde Klompenpad in de gemeente Zaltbommel naast het Hamarithapad in Nederhemert, Jordenpad in Poederoijen, Nywelepad in Nieuwaal en het Halostapad in Aalst. Via overstappunten zijn de Klompenpaden met elkaar te combineren.

Op die manier ontstaat er een netwerk van Klompenpaden in de gemeente. De Klompenpaden worden mogelijk gemaakt door de gemeente Zaltbommel, de provincie Gelderland en de Nationale Postcode Loterij.

Laatste artikelen...

Anno-Else en Siem bij de vele bedankjes die ze ontvingen. Meer foto's op: www.bommelerwaardgids.nl
Supermarkt na 190 jaar verdwenen uit dorp: ‘Merken nu dat het voor de mensen meer betekende’ (met foto’s) Algemeen
Afbeelding
Brandweer redt man van dak in Zuilichem Algemeen
Aleid en Peter Vonk.
Peter en Aleid Vonk gaan stoppen: ‘We gaan de klanten missen’ Algemeen
Afbeelding
Karateka An Mei uit Aalst grijpt wereldtitel Sportnieuws
Afbeelding
Mist en opkomende zon zorgen voor prachtig tafereel (met foto’s) Algemeen
Afbeelding
Bedrijfsbusje in water beland in Zaltbommel Algemeen
Zo'n vijftien deelnemers helpen mee aan een gezamenlijk kunstwerk voor Pracht in de Gracht 2027.
Eerste week van project PrachtMakers zit er op Algemeen
Tijdens de uitreiking is er live muziek.
Feestelijke prijsuitreiking voor ‘Kleine club actie’ Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!