Liedjesmaker Diederik Ensink is te zien tijdens de seizoensopening op 5 september.
Liedjesmaker Diederik Ensink is te zien tijdens de seizoensopening op 5 september. Foto: Annemieke van der Togt

Theater De Poorterij gaat bruisend en gevarieerd seizoen tegemoet

Algemeen

ZALTBOMMEL - Theater De Poorterij heeft vorig jaar maar liefst 42.000 bezoekers ontvangen. De verkoop voor het nieuwe seizoen is inmiddels gestart en ziet er volgens directeur Ivo van Harmelen zeer veelbelovend uit. Vrijdag 5 september is de officiële seizoensopening, waar bezoekers een voorproefje krijgen van wat ze komend seizoen te wachten staat.

Tijdens de seizoensopeningsavond krijgen bezoekers onder andere cabaretier Thjum Arts en liedjesmaker Diederik Ensink te zien. “Thjum brengt een stukje van zijn nieuwe show”, vertelt Ivo. “En Diederik brengt onder andere een van zijn liedjes rond B&B vol Liefde, waar hij op social media heel erg mee scoort.”

Exposities
De avond wordt verder vooral ingevuld door lokale artiesten en verenigingen. Zo brengt Balletschool Paulette Willemse de wervelende dans ‘Can Can’ uit hun laatste show. De andere Bommelerwaardse dansschool DDC laat een streetdance zien, uitgevoerd door acht jongens. Stichting Geursen Producties brengt een stukje uit de musical Oliver Twist op de planken, de BommelRevu vertelt wat het publiek in januari te wachten staat.

Filmclub Cinemaarten is in de foyer en geeft een toelichting op het filmprogramma voor het nieuwe seizoen. “Het wordt een avond vol show, muziek, dans en informatie”, belooft Ivo. Komend seizoen zijn er exposities van de Fotoclub, de Kunstklup, Gerda Elfring en huisgenoot Ellen Holleman die in de foyer exposeert tijdens Kunstrondje XXL.

Kunst
Het theaterprogramma staat al op de website van De Poorterij en de kaartverkoop is gestart. “Over de hele breedte van de programmering zijn al kaarten verkocht”, aldus de tevreden directeur. De bekende namen zoals Karin Bloemen (13 september) en Huub Stapel (7 maart) lopen zoals altijd hard. Maar ook de wat minder bekende artiesten Davey Turnhout (15 november) en Ayoub (10 december) lijken in trek te zijn bij het Poorterij-publiek. “Het is elk jaar de kunst om de voorstellingen goed bij elkaar te zoeken”, vertelt Ivo.

“Het is ons dit jaar weer goed gelukt om een gevarieerd aanbod te brengen.” Ook dit jaar staat een aantal ‘Stip’ voorstellingen op het programma, waarbij bezoekers voor het entreekaartje betalen wat ze kunnen (Pay what you can). Het programma op vrijdag 5 september duurt twee keer drie kwartier. De entree is 7,50 euro (Pay what you can) inclusief koffie en een consumptie. Een kaartje reserveren kan via de website: www.de-poorterij.nl

Britta Alink

Laatste artikelen...

Afbeelding
Ongeval in Kerkdriel, passagier gewond Algemeen
Voorzitter Geert Bok van de vertrouwenscommissie (r) overhandigde de profielschets aan commissaris van de Koning Daniël Wigboldus.
Zoektocht naar nieuwe burgemeester is begonnen Algemeen
Afbeelding
Reünie van café ‘Bar Broekies’ op zaterdag 24 mei Algemeen
De brand ontstond rond half vier 's nachts.
Bedrijfsbus brandt uit in Zaltbommel Algemeen
Gerrit Bouman van het Senioren Comité met op de achtergrond de koffiedrinkers op de donderdagochtend.
Senioren drinken samen koffie in dorpshuis De Gaarde Algemeen
Pieter van Santen (links) overhandigt de petitie aan wethouder Ed Goossens.
642 ondertekenaars petitie willen wandelpad langs Steenweg terug Algemeen
Alexander van Bruchem (l) en Hans van Amstel-Jonker.
ADVERTORIAL: Informatieve bijeenkomst over wilsbeschikking en levenseinde Algemeen
Kinderen op de brandweerauto van Pluk van de Petteflet.
Fiepdag op zaterdag 16 mei in Zaltbommel Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!