Burgemeester Marnix Bakermans kwam het echtpaar namens de gemeente feliciteren.
Burgemeester Marnix Bakermans kwam het echtpaar namens de gemeente feliciteren. Foto: Koen Vandenput

Henk en Ria Hobé zestig jaar getrouwd

Algemeen

NEDERHEMERT - Henk en Ria Hobé waren vorige week dinsdag precies zestig jaar getrouwd. Burgemeester Marnix Bakermans kwam bij het echtpaar langs om ze te feliciteren.

“Dat was een heel gezellig bezoek”, vertelt de 83-jarige Henk. “We vonden de burgemeester een zeer aimabele man.” Henk leerde zijn vrouw Ria Walbeek (81), die geboren is in Haarlem, kennen in Amsterdam via de verloofde van een vriend. “We zagen elkaar voor het eerst op een interkerkelijke bijeenkomst”, weet de in Hilversum geboren Henk nog goed. Het paar vestigde zich in Hilversum, maar heeft later op tal van plaatsen in het land gewoond. Het echtpaar kreeg drie dochters en een zoon. Inmiddels zijn er negen kleinkinderen: zeven meisjes en twee jongens. Inmiddels zijn er ook nog zeven achterkleinkinderen.

Aardig
Henk heeft zijn leven lang gewerkt als vertegenwoordiger. Van snacks tot soep en bouillon, van knäckebröd tot kinderwagens; hij bracht het aan de man. Ria zorgde voor de kinderen en deed jarenlang de administratie van Henk.

Zeven jaar geleden ging het paar op zoek naar een nieuw huis. “Een van onze kleindochters woonde toen in Nederhemert en zei dat het hier goed wonen is”, vertelt Henk. Het paar vond een huis en verhuisde. “We willen hier nooit meer weg. De mensen zijn ontzettend aardig, we zijn heel blij met onze buren, iedereen groet je op straat en mensen willen je altijd even helpen als dat nodig is.” 

Feest
Ze zijn allebei nog gezond. Vroeger gingen ze veel met hun camper op pad. Vorig jaar zijn ze met de trein naar Boedapest geweest. Henk leest graag en Ria heeft tal van hobby’s zoals handwerken, schilderen en boetseren. “Ze maakt hele mooie dingen”, vindt Henk.

Het zestigjarig huwelijk werd zondagmiddag groots gevierd in de kerk. “Ontzettend gezellig was dat”, vertelt Ria. Op de echte trouwdag, dinsdag, nadat de burgemeester op bezoek was geweest, werd het paar ‘ontvoerd’ door hun zoon. Ze kwamen terecht bij hun kleindochter in Wellseind, waar zich de hele familie had verzameld. “We hebben daar een heel mooi groot feest gehad”, blikt Ria terug.

Laatste artikelen...

Afbeelding
Vrouw op snorfiets aangereden op Wordenseweg Algemeen
Afbeelding
ADVERTORIAL: ‘Pre-sale’ van nieuwbouwproject ‘De Kwekerij’ officieel van start Algemeen
De officiële opening van de Hanzedagen was zaterdagochtend.
Zaltbommel geniet van eerste Hanzedagen Algemeen
Files richting de veerpont van Brakel naar Herwijnen.
Verkeersdrukte in Bommelerwaard door afsluiting A27 Algemeen
Beide auto's kwamen door de botsing terecht in een naastgelegen sloot.
Vier mensen gewond bij frontale botsing in Kerkwijk Algemeen
Wethouder Isabel Plessius (r) en gedeputeerde Klaas Ruitenberg fietsten als eersten door de tunnel.
Fietstunnel Zaltbommel is geopend Algemeen
Het voertuig raakte zwaarbeschadigd, maar de inzittenden bleven ongedeerd.
Oldtimer belandt in Alem onderaan de dijk Algemeen
Ondanks de hitte gaat het hooien gewoon door.
Stuurmanskunst op de dijk bij Gameren Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!