René van Dam hangt de XXL-vlag vast uit aan zijn atelier.
René van Dam hangt de XXL-vlag vast uit aan zijn atelier. Foto: aangeleverd

Kunstrondje XXL viert vijfjarig bestaan

Algemeen

ZALTBOMMEL - In het weekend van 31 augustus en 1 september vindt alweer de vijfde editie van Kunstrondje Zaltbommel XXL plaats. Maar liefst 84 kunstenaars tonen in dat weekend hun werk op 51 locaties binnen de vesting van Zaltbommel.

Kunstrondje XXL is ontstaan vanuit Kunstrondje Zaltbommel. Dat rondje langs galeries en ateliers in de binnenstad is zes jaar geleden opgestart door de kunstenaars Kees van de Wal, Gerda Elfring en René van Dam. Bommelse kunstenaars openen elke eerste zondagmiddag van de maand hun atelier of woning voor publiek en tonen er hun werk. 

Vlag en folder
Bij alle deelnemers hangt de vlag uit, zodat iedereen precies kan zien welke kunstenaars dit keer mee doen. Meestal zijn het er rond de twintig. In elke woning of atelier ligt ook de folder met daarop de route. De folder is ook verkrijgbaar bij Tourist Info aan de Markt 3.

Van buiten Zaltbommel
Na het eerste succesvolle jaar Kunstrondjes, heeft kunstenaar René van Dam het initiatief genomen voor Kunstrondje XXL. Hiermee wil hij een podium bieden aan professionele én amateurkunstenaars om hun werk aan een groot publiek te laten zien. Aan de xxl-editie doen ook kunstenaars van buiten de binnenstad en zelfs van buiten Zaltbommel mee.

Locaties
Het format voor de deelnemende kunstenaars is als volgt: ‘zoek een ruimte, schrijf je in, je krijgt een vlag te leen, we delen de kosten en maak vooral ook zelf reclame voor dit evenement’. Locaties vinden is soms een probleem. Inwoners van de binnenstad met een leeg pand, een schuur, kantoor of een tuin kunnen zich aanmelden als locatie. Ook winkeleigenaren en horeca-ondernemers kunnen hun ruimte beschikbaar stellen als tentoonstellingslocatie.

De deelnemers komen niet alleen uit Zaltbommel en de Bommelerwaard, maar ze komen overal vandaan: uit Schijndel, Nijmegen, Breda, Molenhoek, Tholen, Hilversum, Arnhem en Barendrecht om maar een paar plaatsen te noemen van kunstenaars die dit jaar meedoen. Ze betalen slechts 35 euro per persoon, zodat ook jonge kunstenaars met een beperkt budget de kans krijgen hun werk te laten zien aan een breed publiek.

Muziek
De afgelopen jaren trok het evenement honderden bezoekers. Om ook dit jaar tot de sfeer bij te dragen is er beide middagen voor de Galerie van René van Dam in de Gasthuisstraat live muziek van de band ‘Salty Souls’. Sambaband ‘Bommelero’s’, die het 25-jarig bestaan viert, trekt met hun trommels, bells en shakers door het centrum.

Cultuurfestival
Tijdens het Cultuurfestival volgend jaar wil René een Kunstrondje XXL EXTRA organiseren. Dat zou niet alleen in de binnenstad moeten plaatsvinden, maar ook in bijvoorbeeld Kerkdriel en Ammerzoden. Hij hoopt daarvoor mensen te vinden die dat samen met hem willen organiseren.

Contact opnemen met René van Dam kan via: kunstrondjexxl@gmail.com

Meer informatie staat ook op: www.kunstrondjezaltbommel.nl

Laatste artikelen...

Afbeelding
Ongeval in Kerkdriel, passagier gewond Algemeen
Voorzitter Geert Bok van de vertrouwenscommissie (r) overhandigde de profielschets aan commissaris van de Koning Daniël Wigboldus.
Zoektocht naar nieuwe burgemeester is begonnen Algemeen
Afbeelding
Reünie van café ‘Bar Broekies’ op zaterdag 24 mei Algemeen
De brand ontstond rond half vier 's nachts.
Bedrijfsbus brandt uit in Zaltbommel Algemeen
Gerrit Bouman van het Senioren Comité met op de achtergrond de koffiedrinkers op de donderdagochtend.
Senioren drinken samen koffie in dorpshuis De Gaarde Algemeen
Pieter van Santen (links) overhandigt de petitie aan wethouder Ed Goossens.
642 ondertekenaars petitie willen wandelpad langs Steenweg terug Algemeen
Alexander van Bruchem (l) en Hans van Amstel-Jonker.
ADVERTORIAL: Informatieve bijeenkomst over wilsbeschikking en levenseinde Algemeen
Kinderen op de brandweerauto van Pluk van de Petteflet.
Fiepdag op zaterdag 16 mei in Zaltbommel Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!