Antoine Walraven tijdens zijn eerste toespraak als burgemeester van Maasdriel. Foto: BWG TV
Antoine Walraven tijdens zijn eerste toespraak als burgemeester van Maasdriel. Foto: BWG TV

Nieuwe burgemeester staat voor ‘uitdagende’ klus (met video)

Algemeen

MAASDRIEL - Antoine Walraven is sinds zijn installatie op donderdag 27 juni officieel de elfde burgemeester van Maasdriel.

Veel humor, maar ook tal van boodschappen met een niet mis te verstane serieuze ondertoon. Dat waren donderdag de ingrediënten van diverse toespraken. De nieuwe burgemeester van Maasdriel gaat naar eigen zeggen geen uitdaging uit de weg en dat is gezien de ontzagwekkende berg uitdagingen in Maasdriel maar goed ook.

Volhouden
Wethouder en loco-burgemeester Michiel de Raaf vatte het treffend samen: “Maasdriel is een kleine gemeente die groots kan denken en die nu met een kroonbenoemde burgemeester voet aan wal zet, op weg naar een volgende stap. Die volgende stap is een nog beter samenspel tussen raad, college en organisatie. Want over onze ambities en onze financiën; van het ene hebben we heel veel, maar van het andere hebben we echt heel veel te weinig. Daar is Maasdriel als gemeente niet uniek in, maar in deze mate spannen we de kroon. Er is dus niet alleen werk aan de winkel, maar ook werk ín de winkel”, aldus De Raaf.

De locoburgemeester liet ook het grote aantal burgemeesters dat Maasdriel in 25 jaar tijd heeft gehad niet onbenoemd: “In burgemeesters verzamelen zijn we uniek”, zo doelde hij op de tien voorgangers - al dan niet waarnemend - die Walraven gehad heeft. Daar was ook Frank van der Meijden (burgemeester van Tiel en voorzitter van burgemeesterskring Rivierenland) van op de hoogte: “Je bent al heel snel de langstzittende burgemeester hier in Maasdriel. En niet alleen hier, maar in het algemeen in Rivierenland kan het snel gaan.” Om dat te bewerkstelligen moet Walraven het wel eerst minimaal 8,5 jaar volhouden; zo lang was Henny van Kooten immers al eerder burgemeester van Maasdriel.

Welkomstcadeaus
Uiteraard kwam na alle plichtplegingen en de officiële installatie ook de hoofdpersoon zelf nog aan het woord. Hij liet weten vereerd, dankbaar en trots te zijn om burgemeester van de gemeente Maasdriel te worden. Ook meldde hij een tocht te gaan maken langs alle Maasdrielse kernen, om daar kennis te maken met de inwoners.

Het resultaat van de buitengewone raadsvergadering was een overvloed aan welkomstcadeaus. De komende periode is het aan Walraven de taak het vertrouwen van de vertrouwenscommissie, (oud)-collega’s, de (waarnemend) commissaris van de Koning en uiteraard de inwoners met gelijke munt terug te betalen. Het team van BWG TV sprak met diverse genodigden en de nieuwe burgemeester. Klik op onderstaande foto om de video te bekijken.

Afbeelding

Laatste artikelen...

Vorig jaar had de Griekse club ook een trainingskamp in Zaltbommel.
Internationale topclubs bij Nivo Sparta Algemeen
Koos Tromp (links) en Piet Stoel bij het eerste geplaatste herdenkingsbord in Zuilichem.
Project herdenkingsborden in de Bommelerwaard afgerond Algemeen
In Markt Twee is een tentoonstelling te zien over de geschiedenis van Hanzestad Zaltbommel.
Expositie Hanzestad en workshops in Markt Twee Algemeen
Afbeelding
Cultureel zomerprogramma voor senioren Algemeen
Overzichtsfoto van een eerdere editie.
Poederooijse Dagen komen weer terug in juli Algemeen
Ook de traumahelikopter werd opgeroepen.
Zwaargewonde bij ongeval op varkensfokbedrijf in Bruchem Algemeen
Ryan in actie.
Ryan Kooijman vierde op Junior WK Skeet in Suhl Sportnieuws
Bewoonster Marleen Vogels en kunstenares Nienke van Zutphen bij een van de muurschilderingen in het appartementencomplex.
Appartementencomplex in Hedel krijgt bijzondere muurschilderingen Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!