Foto: Adobe Stock
Foto: Adobe Stock

Drie gemeenten in gesprek over opvang asielzoekers

Algemeen

BOMMELERWAARD - De gemeenten Zaltbommel en Maasdriel gaan met de gemeente West Maas en Waal verder in gesprek om te zien hoe ze samen vluchtelingen kunnen gaan opvangen.



“West Maas en Waal is actief met het huisvesten van statushouders, Maasdriel vooral met de opvang van Oekraïense vluchtelingen”, licht wethouder Kees Zondag toe. “Wij als Zaltbommel zouden asielzoekers kunnen gaan opvangen. Daar gaan we nu met de drie gemeenten over verder praten.”


Verstoppen
Volgens het college van burgemeester en wethouders is dit dé manier om met de Spreidingswet aan de slag te gaan. “Het is de plicht van de gemeenten om te onderzoeken wat wij kunnen doen om het probleem aan te pakken”, aldus Zondag. “We kunnen ons er niet voor verstoppen, anders wordt het straks voor ons besloten. Daarom gaan we serieus kijken wat we kunnen gaan doen.”


De drie samenwerkende gemeenten gaan in overleg met de provincie Gelderland onder meer bekijken of het mogelijk is om een asielzoekerscentrum te bouwen, waar asielzoekers voor ongeveer vijf jaar terecht kunnen.

Laatste artikelen...

Ondanks de hitte gaat het hooien gewoon door.
Stuurmanskunst op de dijk bij Gameren Algemeen
Nieuwe voorzitter Gerjo Engbers zet Karen de Kuijper in het zonnetje tijdens de verenigingsdag van HVB.
Karen de Kuijper benoemd tot erelid van Handbalvereniging Bommelerwaard Sportnieuws
Afbeelding
Vrachtwagenlading kurkmeel in brand in Hedel Algemeen
Een impressie van hoe de kerk eruit kan gaan zien.
Voormalige kerk Hedel in beeld als nieuwe plek voor huisartsen en apotheek Algemeen
Normaal gesproken is de milieustraat tot 16:30 uur open, vanwege de hitte sluit de milieustraat al om 14:00 uur.
Milieustraat eerder dicht vanwege de hitte Algemeen
Afbeelding
Drie Europese titels voor vechtsporters uit Nederhemert (met foto’s) Sportnieuws
Toine Nettenbreijers was drie jaar wethouder voor SSM.
Wethouder Toine Nettenbreijers (SSM) vertrekt noodgedwongen: ‘Het geeft een heel dubbel gevoel’ Algemeen
Geert Bok van de SGP (r) overhandigde in mei de profielschets aan commissaris van de Koning Daniël Wigboldus.
Ruim dertig reacties op vacature voor burgemeester van Zaltbommel Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!