
Petitie voor langer verblijf asielzoekers komt te laat
AlgemeenZALTBOMMEL - De protestantse gemeente Zaltbommel heeft begin deze week met een petitie geprobeerd een klein groepje vluchtelingen uit sporthal De Ring ergens anders in Zaltbommel onder te brengen. Maar dinsdag bleek het bewuste groepje asielzoekers al te zijn vertrokken.
“De gezinnen zijn met vliegende vaart door het COA weggebracht naar andere locaties”, aldus Ricolt Boeschoten, een van de initiatiefnemers van de petitie. ”Deze mensen waren verkocht aan Zaltbommel, daarom wilden we proberen ze hier iets langer te laten blijven. Maar op de nieuwe locaties is het gelukkig ook goed voor ze geregeld.”
Crisisnoodopvang
Vorige week maakte de gemeente Zaltbommel bekend dat de crisisnoodopvang in de sporthal aan de Thorbeckestraat per 1 juli definitief gesloten wordt. De Ring was sinds vorige zomer ingericht als opvanglocatie voor maximaal 65 asielzoekers. De sporthal wordt echter dit jaar gesloopt, net als zwembad Akwamarijn en de oude jeu de boules-banen, om ruimte te maken voor zo’n vijftig nieuwe woningen.
Contacten
Toen het nieuws van de sluiting bekend werd, is binnen de protestantse gemeente in allerijl een petitie op touw gezet, die afgelopen zondag na de dienst door 56 kerkgangers werd ondertekend. “In het jaar dat de noodopvanglocatie open was, waren er mooie contacten ontstaan tussen de bewoners en de protestantse gemeente”, legt Ricolt Boeschoten van de protestantse gemeente uit. ”Mensen uit de kerk verzorgden als vrijwilliger taallessen, creatieve activiteiten en soms extra activiteiten. Vluchtelingen uit De Ring gingen op hun beurt vrijwilligerswerk doen voor de kerk zoals koffieschenken en afval prikken. Anderen bezochten de kerkdiensten.”
Volgens Boeschoten waren sommige vluchtelingen blij dat ze verhuizen naar een plek dichter bij familie of naar een stad of dorp waar ze een huis kunnen krijgen. Maar een groep van tien tot vijftien personen zou het moeilijk hebben met het vertrek. “Omdat ze zich door werk of door de school van de kinderen nu al aan Zaltbommel verbonden voelen”, aldus de initiatiefnemers van de petitie.













