Het ziet er uit als twee boerderijen
Het ziet er uit als twee boerderijen

Bruchem krijgt tien sociale huurwoningen

Algemeen

BRUCHEM - Van de buitenkant ziet het er uit als twee mooie oude boerderijwoningen. In werkelijkheid zijn het twee blokken van vijf sociale huurwoningen. “Het is een heel mooi plan”, vindt wethouder Gijs van Leeuwen. Sommige omwonenden zijn er minder blij mee.


De tien sociale huurwoningen komen aan de Molenstraat in Bruchem en worden gebouwd door De Kernen. Verschillende omwonenden hebben bezwaar gemaakt. Ze maken zich vooral druk om de geplande hoogte van de twee woonblokken.


Onacceptabel
Maar een aantal omwonenden vindt ook het idee dat er sociale huurwoningen worden gebouwd niet fijn. “De komst van sociale woningen in een straat waar voornamelijk dure, vrijstaande koopwoningen staan, vinden wij onacceptabel”, schrijft een omwonende. “De bouw van een sociale huurwoning-wijk aan de overzijde heeft een substantiële verlaging van de waarde van onze woning tot gevolg. Neem een kijkje in de voortuinen van een gemiddelde sociale huurwijk en u begrijpt dat onze angst voor verloedering van de omgeving niet irreëel is.”


Zondagsrust
Een andere omwonende vreest voor de zondagsrust. “De huurwoningen zijn gericht op starters en senioren”, schrijft deze bewoner. “Bij deze doelgroepen is er inherent een grotere doorstroming en daardoor mogelijk lagere betrokkenheid bij de kwaliteit van de leefomgeving te verwachten dan bij de bewoners van de koopwoningen in de omgeving. In het gebied is het op zondagen nu doorgaans stil en worden geen activiteiten ondernomen die de zondagsrust verstoren. De vraag is in hoeverre tijdelijke bewoners van huurwoningen de zondagsrust gaan accepteren en adopteren en wat dit doet voor de leefomgeving.” Een ander bezwaar van de omwonenden is de hoogte van de nieuwe huizen. Die is nu ingetekend op 9 meter.


Hoogte
De gemeenteraad is juist heel blij met de bouw van de tien nieuwe huurwoningen. “De nood onder woningzoekenden is heel hoog”, aldus Liza Biesheuvel van de SGP. De politiek gaat dan ook niet mee in de bezwaren van de omwonenden, behalve op het punt van de hoogte van de ‘boerderijwoningen’. De maximale bouwhoogte van 9 meter, gaat naar 8,5 meter. Het voorstel werd unaniem door de gemeenteraad aangekomen. Dat betekent dat woonstichting De Kernen en Bongers Architecten opnieuw aan de bak moeten en het plan moeten verlagen.


Britta Alink


Laatste artikelen...

Op de eerste wandeldag zijn start en finish in de binnenstad van Zaltbommel. De andere drie dagen op het Mgr. Zwijsenplein in Kerkdriel.
Zevende editie Drielse Vierdaagse Algemeen
Afbeelding
Gaslekkage aan Rozenbogerd in Zaltbommel Algemeen
Makelaar Remco van Leerdam (l) en wethouder Michiel Alexander de Raaf onthulden het bouwbord.
Bouw nieuwe woonwijk Paddenstoelenbuurt kan starten Algemeen
In het Pinksterweekend komen er honderden waterscouts naar Kerkdriel.
Honderden zeeverkenners komen naar De Zandmeren Algemeen
Het was frisjes afgelopen donderdag, maar op een enkel buitje na bleef het droog.
Ruim tweeduizend bezoekers op Lolliepop Algemeen
Hennie Verploegh-Struijk, Jan Verploegh en wethouder Ed Goossens.
Echtpaar Verploegh viert diamanten huwelijk: ‘Ons gevoel voor elkaar is nooit veranderd’ Algemeen
Elke van der Linden (derde van links) speelde samen met Josefien Koogje.
Elke van der Linden wint NK Doubletten Sportnieuws
Gerard Versfeld ontving het lintje uit handen van burgemeester Antoine Walraven.
Koninklijke Onderscheiding voor Gerard Versfeld (79) Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!