Het idee van een gezamenlijke openluchtdienst is nieuw voor Zaltbommel. Foto: aangeleverd
Het idee van een gezamenlijke openluchtdienst is nieuw voor Zaltbommel. Foto: aangeleverd

Nieuw in Zaltbommel: openluchtdienst in de muziektent

Algemeen

ZALTBOMMEL - De Bommelweek heeft er een nieuw onderdeel bij. De muziektent in Zaltbommel is zondag 27 augustus het decor van een openluchtviering, georganiseerd door vier kerken samen.



De viering begint om 11:00 uur. Bezoekers kunnen veel live-muziek verwachten, afgewisseld met korte toespraakjes. Voor ouderen worden zitplaatsen geregeld, ander publiek wordt gevraagd zelf een stoel of kleedje mee te nemen. Voordeel van de locatie is dat wie nieuwsgierig is, maar niet de hele dienst wil bijwonen, even langs kan wandelen.


Laagdrempelig
De laagdrempelige aanpak zorgt ook dat de viering voor alle leeftijden geschikt is. Kinderen die genoeg hebben van het stilzitten, kunnen gerust gaan spelen op de stadswallen. Na afloop is er tijd voor een praatje bij een kop koffie, thee of limonade.


Doel van de vier betrokken kerken is om de zomervakantie en ook de Bommelweek op een positieve manier samen af te sluiten. Verdeeldheid is er immers al genoeg. Het thema is ‘Zout en licht voor Zaltbommel’, gebaseerd op de woorden van Jezus waarin hij zijn leerlingen inspireert om vreedzame krachten te gebruiken om de wereld zo mooi mogelijk te maken. Er wordt een inzameling gehouden voor Stichting Leergeld Bommelerwaard.


Verbondenheid
Voor de organiserende kerkgenootschappen (protestantse gemeente Zaltbommel, H. Franciscusparochie, Nederlands Gereformeerde kerk De Ontmoeting en evangelische gemeente Bommelerwaard – Kerk met passie) is de openluchtviering nu al een unieke gebeurtenis. Er liepen al wel wat lijntjes tussen kerken, maar nooit eerder organiseerden ze met zijn vieren een activiteit. Het idee voor een kerkdienst in de buitenlucht viel bij iedereen meteen in goede aarde. 


Leo Bras (coördinator interkerkelijk contact van de evangelische gemeente) vertelt: “Ik word er erg enthousiast van dat dit keer niet alleen leden van diverse kerken samenwerken, maar daadwerkelijk de kerken zelf, en dat voor een gezamenlijke viering. Dit is in de Bommelerwaard nog niet eerder vertoond.” Waar hij zelf het meest naar uitkijkt? “Ik denk dat ik een van de mooiste momenten van de viering vind dat wij samen hardop het ‘onze vader’-gebed uitspreken. Daar spreekt zoveel verbondenheid met elkaar en met God uit.”


Gezamenlijk
Niet alleen de voorgangers zijn enthousiast, het lukte ook om voldoende vrijwilligers op de been te brengen voor de praktische uitvoering. Die zijn onder andere nodig voor de muziek, de bebording, stoelen sjouwen, koffie schenken en communicatie.


Dat er zoveel helpende handen zijn, sterkt de initiatiefnemers in de gedachte dat het idee een succes zal worden. Bras: “Er is in korte tijd enorm veel werk verzet door tientallen vrijwilligers vanuit de vier kerken. Wij zetten gezamenlijk onze passie voor God en onze passie voor Zaltbommel in, om zo deze openluchtviering mogelijk te maken.”


Het enige wat zelfs vier kerken samen niet kunnen sturen, is het weer. Bij regen wordt de viering gehouden in de Sint-Maartenskerk.


(Op de foto tweede, derde en vierde van links: Bertus Bus (H. Franciscusparochie), Leo Bras (Kerk met passie), Ron Zegwaart (protestantse gemeente) en een aantal enthousiaste vrijwilligers.)

Laatste artikelen...

An Mei in actie.
Bommelerwaardse karateka’s bereiden zich voor op EK in Frankfurt Sportnieuws
Thom Ummels tijdens de Poëzietour van Tour de Waal enkele jaren geleden.
Thom Ummels overleden Algemeen
De leden van De Belhaemels bakten aan één stuk door.
‘Belhaemels’ bakken pannenkoeken in Wielewaal Algemeen
Afbeelding
Atelier aan de Maas doet mee aan Landelijk Atelierweekend Algemeen
De Put in Zaltbommel is sinds een paar jaar een officiële zwemlocatie.
Geen blauwalg meer in Tijningenplas Algemeen
Ouders kunnen bij Stichting Leergeld onder andere aankloppen voor een financiële bijdrage voor zwemles.
Stichting Leergeld helpt honderden kinderen uit armere gezinnen Algemeen
Dankzij de overwinning van Roda Boys op WNC, blijft de titelstrijd spannend.
Deze clubs spelen in laatste weken nog voor het ‘echie’ Sportnieuws
De aftrap is al op woensdagavond, de dag voor Hemelvaart.
Elfde editie Lolliepop weer op terrein Dwarsweg Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!