
Geen draagvlak voor invoeren schoolzwemmen
AlgemeenZALTBOMMEL – Basisscholen in de gemeente Zaltbommel hebben geen behoefte aan het opnieuw invoeren van zwemlessen onder schooltijd.
Dat concludeert het college van burgemeester en wethouders na een peiling onder de basisscholen. Wethouder Karima Bouchtaoui liet de peiling uitvoeren na een verzoek van fractievoorzitter Stef Dingemans van de SP. In 2017 was ook al eens onderzoek gedaan naar het eventueel herinvoeren van het schoolzwemmen. Ook toen was de conclusie dat de scholen er niet op zitten te wachten.
Teveel tijd
“Onder basisscholen binnen onze gemeente is geen draagvlak voor het opnieuw invoeren van zwemles onder schooltijd”, luidt de conclusie van burgemeester en wethouders. Volgens Bouchtaoui zijn scholen een hele ochtend of middag bezig om kinderen naar het zwembad te vervoeren, ze om te kleden en weer terug te brengen. “Het kost te veel tijd en geld om de kinderen drie kwartier in het zwembad te laten doorbrengen”, aldus de wethouder.
Nieuwe zwembad
Volgens haar lopen de zwemlessen op dit moment heel goed in het nieuwe zwembad, De Sportwaard. “Ouders weten het zwembad goed te vinden”, zegt ze. “De meeste kinderen krijgen zwemles.”
Het exacte aantal kinderen zonder zwemles of zwemdiploma is op dit moment niet bekend. Voortaan gaat Spel& in haar ‘motoriekvragenlijst’ ook vragen opnemen over zwemles en zwemdiploma, zodat de gemeente in de toekomst wel precies weet om hoeveel kinderen het gaat.
Stichting Leergeld
Ouders die de zwemlessen voor hun kinderen niet kunnen betalen, kunnen hulp krijgen via de bijzondere bijstand of Stichting Leergeld. “We zullen informatie over de financiële mogelijkheden ten behoeve van zwemles voor ouders met een krappe beurs (130% van de bijstandsnorm) verspreiden onder de scholen met het verzoek de informatie op te nemen in hun nieuwsbrieven”, aldus het college.
Verplicht
Tot halverwege de jaren tachtig was schoolzwemmen in Nederland verplicht. Daarna gingen veel scholen en gemeente zelf door met het aanbieden van de zwemlessen. Steeds meer gemeenten zijn er mee gestopt vanwege de organisatorische en financiële druk.








