Dorpsplatform Nieuwaal ziet windmolens niet zitten

Algemeen

NIEUWAAL – Nieuwaal zit niet te wachten op windmolens. Dat blijk uit een brief van het dorpsplatform, gericht aan de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van Zaltbommel.

Het platform reageert hiermee op de onlangs gepresenteerde ‘Kansenkaart’, waarin Zaltbommel aangeeft waar in de gemeente in de toekomst mogelijk windmolens en zonneparken zouden kunnen komen. “De bewoners van Nieuwaal hebben de kansenkaart met onbegrip en weerstand ontvangen”, schrijft het platform.

Glastuinbouw
Volgens de schrijvers is het dorp op dit moment al grotendeels omringd door glastuinbouw. “En dat brengt allerlei uitdagingen met zich mee. De komst van windmolens zou een extra belasting betekenen voor de leefomgeving.”

RES bijeenkomsten
Het dorpsplatform geeft in de brief aan dat ze haar zorgen ook kenbaar heeft gemaakt tijdens de Regionale Energie Strategie bijeenkomsten. “Helaas zien we dat op geen enkele manier vertaald in de uitwerking. Zo zijn er gedeeltes op de kaart aan te wijzen waar op postzegel-niveau is aangegeven wat de ‘kans’ is, terwijl het gebied tussen Nieuwaal en Zuilichem bestaat uit grenzen die ‘los uit de pols’ lijken te zijn ingetekend. Op deze manier is een ruim gebied gecreëerd dat kansrijk wordt geacht voor de bouw van windmolens. De groene corridor tussen de Breemwaard en de Lieskampen is kansrijk ingekleurd, een gedeelte van de woonkern tussen Zuilichem en Nieuwaal is kansrijk en zelfs de Waal bij Nieuwaal en Gameren blijkt kansrijk voor de bouw van windmolens.”

Onrust
Volgens het dorpsplatform zou de gemeente meer moeten inzetten op het benutten van (ondiepe) geothermie, van daken en waterkrachtenergie. “Wij zijn van mening dat de windmolens absoluut niet passen in de beperkte ruimte die we hier hebben. Wij hopen dat u de kansenkaart aanpast, zodat de onrust hierover verdwijnt.”

Laatste artikelen...

Een meerderheid van de politiek gaat akkoord met de bestuurlijke uitgangspunten voor de invulling van de spreidingswet.
Rustige vergadering over AZC in Zaltbommel Algemeen
Fotograaf Govert de Roos voor enkele van zijn zeer bekende foto's.
Fotograaf Govert de Roos uit Zaltbommel gaat theater in Algemeen
Team Zaltbommel werkt nu nog vanuit dit kantoor van Welzijn Bommelerwaard, maar straks onder de vlag van Welzijn West Betuwe.
Zaltbommel stapt over naar kleinere welzijnsorganisatie Algemeen
Afbeelding
Extra lange rondleiding op Kasteel Ammersoyen Algemeen
Leendert Verduijn (tweede van rechts).
Organist Leendert Verduijn rondt studie cum laude af Algemeen
Afbeelding
Twee jubilarissen op De Wegwijzer Algemeen
Brandweerlieden zorgden met een groot zeil ervoor dat het ambulancepersoneel droog kon werken.
Auto belandt in weiland na eenzijdig ongeval in Well Algemeen
Afbeelding
Samen drie dagen lopen voor mentale gezondheid Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!