Dorpsplatform Nieuwaal ziet windmolens niet zitten

Algemeen

NIEUWAAL – Nieuwaal zit niet te wachten op windmolens. Dat blijk uit een brief van het dorpsplatform, gericht aan de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van Zaltbommel.

Het platform reageert hiermee op de onlangs gepresenteerde ‘Kansenkaart’, waarin Zaltbommel aangeeft waar in de gemeente in de toekomst mogelijk windmolens en zonneparken zouden kunnen komen. “De bewoners van Nieuwaal hebben de kansenkaart met onbegrip en weerstand ontvangen”, schrijft het platform.

Glastuinbouw
Volgens de schrijvers is het dorp op dit moment al grotendeels omringd door glastuinbouw. “En dat brengt allerlei uitdagingen met zich mee. De komst van windmolens zou een extra belasting betekenen voor de leefomgeving.”

RES bijeenkomsten
Het dorpsplatform geeft in de brief aan dat ze haar zorgen ook kenbaar heeft gemaakt tijdens de Regionale Energie Strategie bijeenkomsten. “Helaas zien we dat op geen enkele manier vertaald in de uitwerking. Zo zijn er gedeeltes op de kaart aan te wijzen waar op postzegel-niveau is aangegeven wat de ‘kans’ is, terwijl het gebied tussen Nieuwaal en Zuilichem bestaat uit grenzen die ‘los uit de pols’ lijken te zijn ingetekend. Op deze manier is een ruim gebied gecreëerd dat kansrijk wordt geacht voor de bouw van windmolens. De groene corridor tussen de Breemwaard en de Lieskampen is kansrijk ingekleurd, een gedeelte van de woonkern tussen Zuilichem en Nieuwaal is kansrijk en zelfs de Waal bij Nieuwaal en Gameren blijkt kansrijk voor de bouw van windmolens.”

Onrust
Volgens het dorpsplatform zou de gemeente meer moeten inzetten op het benutten van (ondiepe) geothermie, van daken en waterkrachtenergie. “Wij zijn van mening dat de windmolens absoluut niet passen in de beperkte ruimte die we hier hebben. Wij hopen dat u de kansenkaart aanpast, zodat de onrust hierover verdwijnt.”

Laatste artikelen...

Afbeelding
Militair tentenkamp trekt opnieuw veel bezoekers in Zaltbommel (met foto’s) Algemeen
Afbeelding
Twee voertuigen botsen op Achterdijk in Hedel Algemeen
Dorpshuis De Kil in Hurwenen is inmiddels gesloopt.
Maasdriel stopt samenwerking met dorpsraad Hurwenen Algemeen
Corianne van der Linden.
Corianne van der Linden organiseert BBQ voor alleenstaanden Algemeen
De colonne reed zaterdag door de Bommelerwaard.
Militaire colonne door de Bommelerwaard Algemeen
Een personenauto botste frontaal op deze vrachtwagen.
Ernstig ongeval op N322 bij Brakel Algemeen
Erik van Geffen met de brommer waarop hij op 16 mei zijn comeback maakt.
Erik van Geffen (57) keert op 16 mei in Brakel na 34 jaar weer ‘terug in het zadel’ Sportnieuws
Deze vier vrouwen werden gehuldigd vanwege hun 12,5 jarig lidmaatschap.
Sursum Corda huldigt jubilarissen Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!