Maasdriel aan de slag met ‘gasloos’ wonen

Algemeen

MAASDRIEL – De ongeveer tienduizend woningen in de gemeente Maasdriel moeten, net als alle huizen in Nederland, in 2050 van het gas af. “Dat is een heel grote operatie”, weet ook wethouder Erik van Hoften.

Om de ‘transitie warmte’ in goede banen te leiden heeft het college een Plan van Aanpak vastgesteld. Daarin staat onder andere dat de gemeente met zoveel mogelijk partners in gesprek gaat. “Denk daarbij aan inwoners, ondernemers, energieleveranciers en woningcorporaties”, aldus Van Hoften.

Betaalbaar
Volgens Van Hoften gaat de aanpak uit van vier pijlers. “We willen het betaalbaar houden”, licht hij toe. “Alle inwoners moeten er financieel in mee kunnen gaan. Verder willen we flexibel zijn, dus zoeken naar verschillende manieren om woningen te verwarmen. Ook willen we het plan van aanpak elke vijf jaar herijken. En tot slot willen we niet lukraak ergens beginnen, maar goed kijken naar wat we het beste als eerste kunnen aanpakken. Bijvoorbeeld als we toch al in een bepaalde wijk aan het graven zijn.”

All electric
De wethouder denkt dat ‘all electric’ verwarmen voor de meeste woningen in Maasdriel de beste optie is. “Maar we moeten nog onderzoeken hoe dat op de beste manier kan. Dat moeten we helder krijgen met alle betrokkenen. We zullen het met z’n allen moeten doen er daar is geen oneindige pot met geld voor beschikbaar.”

Laatste artikelen...

Isabel Plessius (VVD) is sinds 2018 actief in de gemeenteraad van Zaltbommel en wordt nu wethouder in een college met Damaris Beems (D66), Hein de Kort (CDA) en Gijs van Leeuwen (SGP).
Twee vrouwelijke wethouders in Zaltbommel Algemeen
In totaal komen er 89 zorggeschikte woningen voor 55-plussers op de plek waar vroeger de Wielewaal stond.
Nieuwbouw ‘De Hoge Cingel’ krijgt vorm Algemeen
Ook voor de containers bij de Portage aan het Fiep Westendorpplein wordt een containerverzorger gezocht.
Avri zet ‘containerverzorgers’ in tegen rotzooi Algemeen
V.l.n.r.: Bewoner Jacques Mombers, Bep Benckhuijsen en burgemeester Bakermans.
Gedenkbord voor verzetsstrijder in Zuilichem onthuld (met foto’s) Algemeen
Hart voor Maasdriel werd in één klap de grootste partij.
Formateur Looijen: ‘Hart voor Maasdriel wil samen met CDA en VVD’ Algemeen
An Mei in actie.
Bommelerwaardse karateka’s bereiden zich voor op EK in Frankfurt Sportnieuws
Thom Ummels tijdens de Poëzietour van Tour de Waal enkele jaren geleden.
Thom Ummels overleden Algemeen
De leden van De Belhaemels bakten aan één stuk door.
‘Belhaemels’ bakken pannenkoeken in Wielewaal Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!