Podcast over de Stadswallen en 75 jaar Bevrijding

Algemeen

ZALTBOMMEL – Gemeente Zaltbommel heeft een podcast gelanceerd over de Stadswallen en 75 jaar Bevrijding. Hierin haalt de 91-jarige Gerrit Verkuil herinneringen op aan het laatste jaar van de oorlog.

Gerrit Verkuil vertelt in de podcast onder andere over ‘een verzetsdaad’ van hem en zijn beste vriend. “We woonden in Bruchem en zagen dat de Duitsers vertrokken uit Landgoed Groenhoven”, vertelt hij. “Mijn vriend en ik zagen dat ze de was hadden laten hangen. Die hebben wij in een kruiwagen gestopt en naar huis gebracht. Toen werd er ineens hard op de deur gebonkt. De eigenaar van het landgoed waarschuwde ons dat we de was weer terug moesten hangen, omdat de Duitsers de was nog op kwamen halen.”

Koeien
In de winter van 1945 moesten de inwoners van Bruchem evacueren. Gerrit en zijn ouders konden, samen met álle koeien van de boerderij, terecht in Zaltbommel.

Zeventig gesneuvelden
Eind april 1945 vonden meer dan zeventig gesneuvelde Duitse militairen en één Canadese soldaat hun (voorlopige) rustplaats in het Zaltbommelse stadspark. De militairen waren omgekomen tijdens de Slag om Hedel, tien dagen voor de bevrijding.

Roland Gieles
In de podcast plaatst kunsthistoricus Roland Gieles het verhaal in de historische context.

Eric Borrias
Verhalenverteller Eric Borrias maakt van de podcast een samenhangend geheel.

Wandeling Stadswallen
De podcast duurt een half uur. Volgens wethouder Gijs van Leeuwen is het de moeite waard om naar het verhaal te luisteren tijdens een wandeling over de Stadswallen. “Laat u meevoeren door het podcast-verhaal dat 75 jaar vrijheid moet markeren”, zegt hij.

Spotify
Het meeslepende verhaal van bekende Bommelerwaarder Gerrit Verkuil (tevens auteur van de maandelijkse pagina Zoals De Waard Was in de Bommelerwaardgids) is te horen via telefoon, tablet, computer of laptop. Dat kan via Spotify of www.zaltbommel.nl/stadswallen

Laatste artikelen...

Een meerderheid van de politiek gaat akkoord met de bestuurlijke uitgangspunten voor de invulling van de spreidingswet.
Rustige vergadering over AZC in Zaltbommel Algemeen
Fotograaf Govert de Roos voor enkele van zijn zeer bekende foto's.
Fotograaf Govert de Roos uit Zaltbommel gaat theater in Algemeen
Team Zaltbommel werkt nu nog vanuit dit kantoor van Welzijn Bommelerwaard, maar straks onder de vlag van Welzijn West Betuwe.
Zaltbommel stapt over naar kleinere welzijnsorganisatie Algemeen
Afbeelding
Extra lange rondleiding op Kasteel Ammersoyen Algemeen
Leendert Verduijn (tweede van rechts).
Organist Leendert Verduijn rondt studie cum laude af Algemeen
Afbeelding
Twee jubilarissen op De Wegwijzer Algemeen
Brandweerlieden zorgden met een groot zeil ervoor dat het ambulancepersoneel droog kon werken.
Auto belandt in weiland na eenzijdig ongeval in Well Algemeen
Afbeelding
Samen drie dagen lopen voor mentale gezondheid Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!