Staatsbosbeheer streeft naar een ‘zo duurzaam en hoogwaardig mogelijk gebruikt van de grondstof hout’. (Foto: Anneke Hymmen)
Staatsbosbeheer streeft naar een ‘zo duurzaam en hoogwaardig mogelijk gebruikt van de grondstof hout’. (Foto: Anneke Hymmen)

Staatsbosbeheer kapt bomen in Bommelerwaard

Algemeen

BOMMELERWAARD – Staatsbosbeheer is gestart met het kappen van bomen in de Bommelerwaard. Het gaat vaak om populieren die aan het eind van hun levenscyclus zijn en waarbij het risico bestaat dat ze breken of omvallen.


Het gaat onder meer om bomen aan de Eendenkade, Middelkampseweg en Maas-Waalweg. In sommige delen waar gekapt wordt, worden nieuwe populieren aangeplant en in andere delen zullen er vanzelf verschillende soorten jonge bomen ontkiemen. Dat heet ‘natuurlijke verjonging’.


Ecologische check
Bos blijft bos, maar het kan enige jaren duren voordat de jonge bomen weer op bos lijken. Enkele dagen vo´o´r de start van de kapwerkzaamheden voert Staatsbosbeheer een ecologische check uit volgens de ‘gedragscode bosbeheer’ en waar nodig worden de werkzaamheden ecologisch begeleid. “Daarbij is aandacht voor aanwezigheid van beschermde plant- en diersoorten, denk aan broedende vogels, vaste verblijfplaatsen van spechten, vleermuizen en/of roofvogels”, aldus Staatsbosbeheer.


Duurzame houtproductie
Staatsbosbeheer streeft naar een ‘zo duurzaam en hoogwaardig mogelijk gebruikt van de grondstof hout’. “Duurzame houtproductie is naast natuur, recreatie, landschap en cultuurhistorie e´e´n van de functies van de bosgebieden”, aldus Staatsbosbeheer. “Hout in bijvoorbeeld balken en planken voor de bouw en meubels, houdt CO2 vast. Hout dat niet geschikt is als zaaghout, wordt aangeboden voor de vezelindustrie (zoals plaatmateriaal of papier). In het geval van populieren gaat veel hout naar de productie van papier. Alleen het deel dat overblijft (tak- en tophout) wordt aangeboden als biomassa voor biomassacentrales (en niet als bijstook in kolencentrales).”


FSC-gecertificeerd
De organisatie vindt het belangrijk om bij te dragen aan duurzame houtproductie in Nederland. “De gebruiker koopt bij ons uitsluitend FSC-gecertificeerd hout de met de garantie dat het op duurzame wijze is geproduceerd. Die garantie is er niet altijd bij geïmporteerd hout. Staatsbosbeheer dekt zo drie procent van de Nederlandse houtbehoefte, een klein aandeel dus. De opbrengsten van deze houtverkoop vloeien terug in het beheer van onze gebieden.”


Laatste artikelen...

Henny en Nelly van Kooten.
Oud-burgemeester Henny van Kooten wordt wethouder in Zeeland Algemeen
In Zaltbommel zijn dit jaar zestien statushouders gehuisvest.
Noodopvang asielzoekers niet aan de orde in Maasdriel Algemeen
Naast de leuke attracties zijn er weer verschillende activiteiten.
Vanaf vrijdag 7 augustus weer kermis in Alem Algemeen
Het koor oefent onder leiding van Loek den Elzen (rechts) één keer per maand in Gelre's End.
In het ‘Onvergetelijk koor’ staat niet dementie, maar gezelligheid en ontmoeting centraal Algemeen
Afbeelding
Rook uit dak van woning in Zuilichem Algemeen
De prairietuin aan de Dorpsstraat.
Open tuinen in Hurwenen op zondag 23 augustus Algemeen
De werkzaamheden duren van 11 t/m 20 augustus.
Tien dagen geen treinen in Zaltbommel Algemeen
De jeu de boulesbaan ligt op het sportcomplex aan de Maarten van Rossumstraat 2B in Rossum.
Groot Open Toernooi bij Jeu de Boules Rossum Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!