
Blauwalg bij strandbad Well en De Zandmeren
AlgemeenMAASDRIEL - Bij twee zwemplekken in de gemeente Maasdriel is recentelijk blauwalg aangetroffen. Er gelden waarschuwingen voor De Zandmeren (Noord en West) én recreatieplas Strandbad Well.
Uit metingen van Rijkswaterstaat blijkt dat er blauwalgen aanwezig zijn in de zwemzone van recreatieplas Strandbad Well. De provincie Gelderland heeft daarom een waarschuwing ingesteld.
Door de wind kunnen blauwalgen zich op bepaalde plekken ophopen. Er kan dan een groene of groenblauwe olieachtige laag op het water ontstaan. “Zwem niet door deze drijflaag heen en laat kinderen er niet in spelen”, aldus de gemeente Maasdriel.
Ook bij strandbad De Zandmeren Noord en West is blauwalg gevonden. “Het is niet verstandig om daar het water in te gaan. Contact met blauwalg kan huidirritatie en maag- of darmklachten veroorzaken. Dit geldt ook voor honden.”
De provincie Gelderland waarschuwt bezoekers met borden. De hoeveelheid blauwalg kan snel veranderen. Het is daarom raadzaam om voor vertrek altijd de actuele informatie over de zwemwaterkwaliteit te raadplegen op www.zwemwater.nl











