De Scania R660 van G.&J. van Leeuwen.
De Scania R660 van G.&J. van Leeuwen. Foto: Cojan van Toor Photography

Bommelerwaardse trucks in de prijzen tijdens Truckstar Festival 2026 (met foto’s)

Algemeen

ASSEN - De eretitel Mooiste Truck van Nederland 2026 is dit jaar gegaan naar de vrachtwagen van G.&J. van Leeuwen uit Bruchem. In de diverse categorieën vielen ook andere Bommelerwaardse trucks in de prijzen.

Tijdens De verkiezing van de Mooiste Truck van Nederland op het Profile Truckstar Festival besloot de jury na flink wat wikken en wegen dat de Scania R660 van vrachtwagenchauffeur Bart Wijne de allermooiste is. De truck van G.&J. van Leeuwen werd gekozen uit 24 vrachtwagens die waren genomineerd door de lezers van Truckstar magazine. Zij stemden op bijna 2.000 Nederlandse vrachtwagens uit het Fotojaarboek en bepaalden zo welke trucks mochten meedoen aan de verkiezing van de Mooiste Truck van Nederland.

(Tekst loopt door onder de foto’s)

De Scania R660 van G.&J. van Leeuwen. Foto: Truckstar Festival


Foto: Cojan van Toor Photography

Tijdens het Profile Truckstar Festival, dit weekend, op het TT Circuit in Assen werd de uiteindelijke winnaar gekozen. ‘Na flink wat wikken en wegen’ besloot de jury dat de Scania R660 van vrachtwagenchauffeur Bart Wijne de allermooiste is. “Wat deze combinatie onderscheidt, is de autolaadkraan met de persoonlijke airbrush op de achterzijde van de cabine. Ook de kraan is volledig meegenomen in het spuitwerk en zelfs voorzien van een sterrenhemel. Alles klopt, over ieder detail is nagedacht, waardoor de combinatie van voor tot achter één overtuigend geheel vormt.”

Naast de algemene titel, werden er ook in diverse categorieën prijzen uitgereikt. Zo greep de Scania van G.&J. van Leeuwen de eerste prijs in de categorie ‘Losgestort vervoer’. In de categorie ‘Zeecontainertransport’ ging de winst naar de Scania R460 van Van Suijdam uit Zaltbommel. Volgens de jury combineert de donkerblauwe Scania van chauffeur Kevin Vos ‘een chique kleurstelling met een warm afgewerkt interieur, waardoor de truck zowel van buiten als van binnen indruk maakt’. “De verzorgde uitstraling wordt versterkt door subtiele accessoires en een strakke afwerking.”

(Tekst loopt door onder de foto’s)
De Scania R460 van Van Suijdam. Foto: Truckstar Festival


De genomineerde truck van Van Berne, een Scania R530. Foto: aangeleverd


De Scania R530 van Mees Exalto. Foto: Truckstar Festival

In de categorie ‘Open voertuigen’ waren zelfs twee Bommelerwaardse trucks genomineerd. De Scania R530 van Van Berne Hedel Transport van chauffeur Andreé Mensink werd in die categorie tweede. De derde plaats was voor de Scania R530 van Mees Exalto uit Aalst. De volledige uitslag is te vinden op de website van Truckstar.

Laatste artikelen...

De Scania R660 van G.&J. van Leeuwen.
Bommelerwaardse trucks in de prijzen tijdens Truckstar Festival 2026 (met foto’s) Algemeen
Het concert vond plaats op de Waalkade bij de Verdraagzaamheid.
Zaltbommel geniet van Zomerorkest Algemeen
Afbeelding
Opnieuw brandje in Brakel Algemeen
Vlnr. Marco van Herwaarden, Marinus Kempe, Cees den Otter, Jan van Zanten en Silvio de Groot.
Dertig sociale huurappartementen in Gameren Algemeen
Vlnr. Sil van Doornmalen, Astrid van Run en Paul van Run (kleinkinderen van Antoon) en Jan Pommer (voorzitter Gedenkplaats kamp Haaren).
Boekje over Ammerzodense onderwijzer Antoon van Run Algemeen
Het dagje uit werd mogelijk gemaakt door verschillende partijen.
Kinderen uit Bommelerwaard genieten van dagje uit Algemeen
In de nevengeul komt een doorstroomgeul van 25 meter.
Nieuwe ‘doorstroomgeul’ bij Kil van Hurwenen Algemeen
Afbeelding
Dankzij behulpzame buren bereikt ‘Veldmeester fase II’ hoogste punt Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!