
Samen kijken naar ‘Samen’ op Bommels Buiten
AlgemeenZALTBOMMEL - De documentaire ‘Samen’ was afgelopen dinsdagavond te zien tijdens een bijzondere avond op Bommels Buiten. De documentaire is gemaakt door de in Hurwenen woonachtige actrice en filmmaker Hanna Verboom.
‘Samen’ is een ‘hoopvolle documentaire over verbinding in een tijd van mentale ontwrichting’. Dat Hanna Verboom in Hurwenen woont, is ook goed te zien in de documentaire: er zijn veel opnames gemaakt in de Bommelerwaard. Kijkers herkennen onder andere het Hurns Kerkje, de kindervakantieweek en het Bloemenkabinet bij ‘t kerkje. Maar er is ook gefilmd in andere delen van het land.
Ontmoetingsplek
Met een gezamenlijk diner, een panelgesprek, live muziek van VIN., die oorspronkelijk uit Rossum komt én de vertoning van de documentaire op een groot scherm in de moestuin stond de avond volledig in het teken van verbinding en gemeenschap.
Het weer voor de openluchtvoorstelling was ideaal en het thema van de avond was overal voelbaar. Al vanaf de ochtend, toen vrijwilligers tafels klaarzetten, eetbare bloemen en kruiden knipten voor het diner en boeketten maakten. Met vele handen werd de moestuin omgetoverd tot een unieke buitenbioscoop en ontmoetingsplek.
Verwondering
Aan lange tafels schoven 140 mensen aan die elkaar vaak nog niet kenden. Na het diner gingen de koptelefoons op voor het panelgesprek waaraan ook wethouder Isabel Plessius deelnam, live muziek en de documentaire. “Het gesprek over mentale gezondheid en de kracht van steun uit een groep maakte indruk, net als de persoonlijke woorden van Carlijne van Santvoort over Bommels Buiten.”
“Toen de zon onderging, werd de sfeer magisch. In het donker zag je alleen nog de groene lampjes van de koptelefoons en het warme licht van de kaarsjes op tafel. Een avond van ontmoeting, verbinding, inspiratie en verwondering. Iedereen ging naar huis met een stukje Bommels Buiten in het hart.”
Zorginstellingen
De documentaire is een ‘Cinetree’ original. Hij wordt vertoond op verschillende locaties in het land op initiatief van beleidsmakers en zorginstellingen en andere mensen met hart voor de gemeenschap. Hij is ook te bekijken op de website: cinetree.nl
De voorstelling op Bommels Buiten was georganiseerd in samenwerking met Cinetree en met Sarah van Seumeren (van Rouw en Verlies).








