In de winkel is onder andere werk te zien van de initiatiefnemer, kunstenares Everdien Breken, zoals dit werk uit de serie 'Nederland Straks': 'Wachten op de vloed'.
In de winkel is onder andere werk te zien van de initiatiefnemer, kunstenares Everdien Breken, zoals dit werk uit de serie 'Nederland Straks': 'Wachten op de vloed'. Foto: Everdien Breken

Hoogwaterwinkel geopend in Zaltbommel

Algemeen

ZALTBOMMEL - In de Waterstraat 17 in Zaltbommel, naast Tigo, is afgelopen woensdag de Hoogwaterwinkel geopend. De winkel is tot en met 2 mei te bezoeken.

De Hoogwaterwinkel is een tijdelijke kunstinstallatie, gemaakt door kunstenaar en onderzoeker Everdien Breken uit Zaltbommel. “In 1995 moest de Bommelerwaard vluchten voor het water”, vertelt ze. “Na een week waren we gewoon weer thuis. We vroegen elkaar: waar waren jullie? En niemand vroeg: waar ga je naartoe? Het was vanzelfsprekend dat we zouden blijven wonen in het rivierengebied. Dat zegt alles over hoe we met water leven in Nederland: vertrouwend, maar ook een beetje blind.”

Tijdens de opening van de winkel stroomde water symbolisch de Waterstraat in. In het pand kunnen bezoekers ervaren hoe dichtbij hoogwater in een rivierstad als deze altijd is.

Nederland Straks
In de winkel toont Breken beelden uit haar serie ‘Nederland, straks’: een herkenbaar Nederland dat langzaam onder water loopt. Te zien is onder andere een zebrapad dat uitmondt in zee en een koe die zit te wachten op de vloed. Daarnaast laten gemeente en waterschap zien hoe de stad daadwerkelijk beschermd wordt met kaarten, modellen en uitleg over de dijken die Zaltbommel omringen.

(tekst gaat door onder de foto)


Uit de serie ‘Nederland Straks’: Zebrapad naar zee. - Foto: Everdien Breken

De Hoogwaterwinkel is te bezoeken van 8 april tot en met 2 mei op Waterstraat 17 in Zaltbommel. Entree is vrij.

Meer informatie staat op: www.everdienbreken.org


De winkel bevindt zich in Waterstraat 17, naast Tigo. - foto: Richard Bremer

Uit de serie 'Nederland Straks': Zebrapad naar zee.
De winkel bevindt zich in Waterstraat 17, naast Tigo.

Laatste artikelen...

Afbeelding
Ruim 10.000 euro voor Stichting Waakmand dankzij ‘In de slag van 150’ Algemeen
Daniël van den Hoek.
Daniël van den Hoek neemt videoclip op in Zaltbommel Algemeen
Afbeelding
Mees uit Bruchem (8) is Nederlands kampioen BMX Sportnieuws
Anita Sørensen was tien jaar wethouder in de gemeente Maasdriel.
Erepenning voor oud-wethouder Sørensen Algemeen
Zowel de oude Rabobank (l) als De Poorterij worden in de toekomst waarschijnlijk gesloopt.
Zaltbommel gaat aan de slag met nieuw plan voor de Bossche Poort Algemeen
Antoon en Leny samen met burgemeester Marnix Bakermans.
Antoon en Leny zijn zestig jaar getrouwd Algemeen
Afbeelding
Brandweer schiet plezierjacht op de Maas bij Ammerzoden te hulp Algemeen
Afbeelding
Vrouw gewond bij ongeval in Aalst Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!