Cor de Kock leidt zijn kleinzoon rond bij zijn foto-expositie.
Cor de Kock leidt zijn kleinzoon rond bij zijn foto-expositie. Foto: BWG TV

Foto-expositie Cor de Kock: ‘Ik maak geen foto’s voor de lol’ (met video)

Algemeen

BOMMELERWAARD - De Sint-Maartenskerk in Zaltbommel is deze weken het decor voor de jubileum-expositie van Cor de Kock; de persfotograaf die ook met grote regelmaat in de Bommelerwaard te vinden was.

Zijn karakteristieke rode jas heeft hij dit keer achter in de auto laten liggen, maar alsnog wordt de in Haaften woonachtige Cor de Kock overal herkend. Dat geldt zeker op deze zonnige vrijdagmiddag in Zaltbommel. In de Sint-Maartenskerk hangt namelijk een selectie van foto’s die De Kock tijdens zijn vijftigjarige loopbaan als fotojournalist heeft gemaakt. 

Van indrukwekkende, emotionele nieuwsfoto’s tot portretten van markante personen; ze passeren allemaal de revue in de overzichtstentoonstelling. In 2023 vond in het Biesbosch MuseumEiland in Werkendam ook al zo’n expositie plaats, maar aan de expositie in de Sint-Maartenskerk zijn extra Bommelerwaardse foto’s toegevoegd, zoals van de MH17-stoet op de Martinus Nijhoffbrug en de traditionele slipjacht in Alem. 

De Kock draagt deze regio nog steeds een warm hart toe: “Ik maak ‘s avonds nog weleens een rondje Bommelerwaard. Deze week ben ik nog naar Alem gereden, via Kerkdriel en Hoenzadriel weer naar huis.” Hoe mooi hij de Bommelerwaard ook vindt, zijn fototoestel laat hij thuis: “Ik maak geen foto’s voor de lol. Als ik een foto maak, dan wil ik hem de volgende dag in de krant hebben.”

Het team van BWG TV nam een kijkje bij de tentoonstelling en sprak met De Kock en diverse bezoekers. De video is te vinden op: bwgtv.nl en hieronder:

Laatste artikelen...

Peter voltooide de Marathon des Sables in zeven dagen en haalde daarmee geld op voor KWF.
Peter liep 270 kilometer door de woestijn: ‘Enorm zwaar, maar echt geweldig’ Sportnieuws
Roda Boys won zaterdag met grote cijfers van streekgenoot WNC.
Amateurvoetbalcompetitie gaat dit weekend weer van start Sportnieuws
De milieustraat in de Bommelerwaard is gevestigd aan de Dwarsweg in Zaltbommel.
Vanaf 1 oktober Avri-afvalpas nodig in milieustraten Algemeen
Vakantiepark aan de Maas fungeert al jaren als opvang voor Oekraïense ontheemden.
Maasdriel staat onder ‘actief toezicht’ Algemeen
De brand woedde op een industrieterrein.
Twee woon-units voor arbeidsmigranten verwoest door brand Algemeen
Afbeelding
De Schakel zoekt leraar | Kinderkrant (september 2026) Algemeen
Afbeelding
‘Collectief winkelverbod’ als nieuw middel om overlast en diefstal tegen te gaan Algemeen
Sfeerbeeld van de editie van 2025.
Sporters nomineren voor Sport Awards kan tot 31 oktober Sportnieuws

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!