Marjon en Melvin in hun winkel aan de Boschstraat, waar ze naast chocola en snoep nu ook gebak verkopen.
Marjon en Melvin in hun winkel aan de Boschstraat, waar ze naast chocola en snoep nu ook gebak verkopen. Foto: Marijke Jansen

‘t Zoete Huys start met verkoop van gebak van bakker uit Ammerzoden

Algemeen

ZALTBOMMEL - Chocolaterie ‘t Zoete Huys in de Boschstraat heeft het assortiment uitgebreid met vers gebak van Bakkerij Jack de Wit uit Ammerzoden.

Marjon van Hoesel-de Groot (31) en Melvin de Groot (29) zijn sinds 2021 eigenaar van ‘t Zoete Huys, dat in Zaltbommel vooral naam had als snoepwinkel. De winkel was toen gevestigd in de Waterstraat. 

Boschstraat
Enthousiast startten ze met de verkoop van chocola, bonbons en snoep in alle soorten en maten. Maar al snel was de winkel te klein en gingen ze op zoek naar een grotere ruimte. Die vonden ze in de Boschstraat, waar voorheen de biologische supermarkt en daarvoor Boekhandel Kaasjager gevestigd was. De verhuizing van de winkel was in januari 2023 en sinds vorig jaar woont het inmiddels getrouwde stel ook in het appartement boven de winkel.

Snoep
‘t Zoete Huys verkoopt nog steeds snoep. Achterin de winkel staan de bakken met snoep klaar. Klanten kunnen er zelf een bakje vullen. Sommige snoepjes kosten maar 10 cent per stuk. “Net als vroeger komen kinderen hier om voor één of twee euro snoep te halen”, vertelt Marjon. “Dat is zo leuk om te zien.”

Chocola blijft nog steeds de specialiteit van ‘t Zoete Huys. Maar volgens Melvin kregen ze steeds vaker de vraag of ze ook gebak verkochten. “We hebben al wel langere tijd macarons, cannoli’s en koeken, maar gebak en taarten nog niet”, vertelt hij. Een paar weken geleden belde Jan Zoet, die begin dit jaar Bakkerij Jack de Wit in Ammerzoden heeft overgenomen. “Hij vroeg of we belangstelling hadden om zijn gebak te verkopen”, vertelt Melvin. “We hebben elkaar gesproken en binnen een week was het rond.”

Ruime keus
Marjon en Melvin hebben de winkel een klein beetje anders ingericht zodat de koeling met gebak en taart er in past. Ook is er nu een ruimere keus aan verse koeken. De gezellige snoephoek is er nog steeds en klanten kunnen ook nog volop terecht voor een groot aanbod aan bonbons, geleverd door vijf verschillende topchocolatiers.

Cadeautjes
‘s Zomers is de belangstelling voor chocola altijd een beetje minder groot, vooral als het erg warm is. Maar in ‘t Zoete Huys kunnen klanten ook terecht voor leuke cadeautjes, zoals veel verschillende soorten waxinelichtjeshouders, theepotjes en mokken. “En thee van de Pelikaan uit Zutphen en heel veel verschillende smaken macarons”, laat Marjon zien.

Na de zomer maakt het stel zich weer op voor de drukte, met Sinterklaas en Kerstmis als hoogtepunt.

Britta Alink

Laatste artikelen...

De gedecoreerden werden 's ochtends thuis verrast door de burgemeester en wethouder. Vrijdagmiddag kwamen ze bij elkaar in de Sint-Maartenskerk en gingen ze natuurlijk samen op de foto.
Dertien Leden en één Ridder benoemd in gemeente Zaltbommel Algemeen
Frank Evenblij (l) en Erik Dijkstra praten onder ander over actuele kwesties in de Bommelerwaard.
Dijkstra & Evenblij rechtstreeks vanuit Slot Loevestein Algemeen
Afbeelding
Auto uitgebrand, politie onderzoekt verband met eerdere incidenten Algemeen
Afbeelding
Wat is er te doen op Koningsdag in de Bommelerwaard Algemeen
'Happy Sheep' kijkt richting de Sint-Maartenstoren.
Nieuwe gootspoken en een gootspook verhuisd Algemeen
In Zaltbommel is een nepbrief verstuurd namens de gemeente. In Maasdriel circuleert ook een nepbericht.
Nepnieuws over opvang asielzoekers in de Bommelerwaard Algemeen
Afbeelding
Traditionele Dodenherdenking op 4 mei in Zaltbommel (met archief-video) Algemeen
Afbeelding
Ami’s op de pont bij Alem Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!