
Herinneringsbord in de Koningstraat voor vlieger
AlgemeenZALTBOMMEL - In de Koningstraat in Zaltbommel wordt op zaterdag 10 mei een herinneringsbord onthuld voor vliegenier Leendert Adrianus Hendrikus Rombeek. Hij is in 1905 in die straat geboren en bracht zijn jeugd door in Zaltbommel.
Rombeek is geboren in Koningstraat 63. Dat pand is later hernummerd tot Koningstraat 4 en werd in 1970 gesloopt. De grond maakt nu deel uit van het pand waarin de Etos is gevestigd. Rombeek ging naar de Nutsbewaarschool in de Minnebroederstraat, de openbare school aan de Nonnenstraat en de HBS aan de Steenweg.
Na de middelbare school werd hij onderwijzer. In 1927 werd hij opgeroepen voor de militaire dienst en verliet hij het onderwijs. In 1928 starte hij de vlieger opleiding bij de Luchtvaart afdeling in Soesterberg. Daarna stapte hij over naar de Marine Luchtvaart Dienst in Den Helder. Hij deed vliegervaring op in Nederlands-Indië en werd in 1937 commandant van de groep watervliegtuigen op Texel. In 1940 vocht hij mee in operatie Scheveningen. Hij werd in 1942 krijgsgevangen genomen.
Moed
Na de Tweede Wereldoorlog en na terugkeer uit Nederlands-Indië kreeg Rombeek Den Haag als standplaats en kreeg hij de functie ‘souschef’ bij de Marine Luchtvaart Dienst. In 1949 werd hem het Bronzen Kruis uitgereikt voor zijn betoonde moed tijdens de Meidagen van 1940.
In 1951 trad Rombeek toe tot de directie van de Rijksluchtvaartdienst. Hij overleed in 1956 in Den Haag.
Het herinneringsbord in de Koningstraat wordt rond 10:30 uur onthuld door Kapitein ter Zee b.d. drs. M.H.H. de Weerd, hij is een neef van Leendert Rombeek. Hij doet de onthulling samen met wethouder Gijs van Leeuwen.










