Als de vergunning er komt, wordt het gebouw geschikt gemaakt voor wonen. Het gaat om een periode van vijf jaar.
Als de vergunning er komt, wordt het gebouw geschikt gemaakt voor wonen. Het gaat om een periode van vijf jaar. archieffoto: Bommelerwaardgids

Minderjarige statushouders in oude Rabobank

Algemeen

ZALTBOMMEL - In het voormalige Rabobank kantoor aan de Boschstraat komen twee woongroepen van in totaal 24 jonge statushouders. Het gaat om jongeren van 15 tot 18 jaar, die zonder familie naar Nederland zijn gevlucht.

De AMV’ers (alleenstaande minderjarige vreemdelingen) gaan in twee groepen in het pand wonen. Ze krijgen zeven dagen per week, 24 uur per dag begeleiding van de nationale voogdij-organisatie Nidos. De jongeren gaan naar school, doen mee aan sportactiviteiten, hebben soms een bijbaantje en bouwen een sociaal leven op in Zaltbommel.

Noodzakelijk
“Door het leegstaande pand aan de Boschstraat 90-92 tijdelijk in te zetten, voorkomen we druk op de reguliere woningvoorraad”, schrijft het college van burgemeester en wethouders in een informatiebrief aan de gemeenteraad. “En we bieden een oplossing, die past bij de specifieke behoeften van deze doelgroep. Tegelijkertijd is dit plan noodzakelijke omdat we achterlopen op de taakstelling huisvesting van statushouders. De provincie heeft ons onder interbestuurlijk toezicht geplaatst en heeft duidelijk gemaakt dat we zo spoedig mogelijk aan onze verplichtingen moeten voldoen.”

Vergunning
Om wonen in het voormalige kantoorpand mogelijk te maken, vraagt Bazalt Wonen een tijdelijke vergunning aan voor vijf jaar. De gemeente Zaltbommel heeft omwonenden deze week geïnformeerd via een brief. Als bewoners er behoefte aan hebben, komt er iemand van de gemeente samen met een medewerkers van Nidos langs om meer te vertellen over de woongroepen.

Vijf jaar
De aanvraag voor de omgevingsvergunning wordt binnenkort gepubliceerd in de Bommelerwaardgids en op officielebekendmakingen.nl Als de vergunning wordt verleend, is dat voor een periode van vijf jaar. “De komst van AMV’ers naar de Boschstraat zal geen vertraging opleveren voor het project Bossche Poort”, aldus burgemeester en wethouders. “De Poorterij heeft een huurovereenkomst tot 2028. Nadat het nieuwe Poorterijcomplex in de Waluw is opgeleverd, kan aan de kant van Boschstraat 90/92 gestart worden met de sloopactiviteiten. Als de tijdelijk woonactiviteiten zijn opgeheven in 2030, kan worden gestart met de sloop en bouw van fase 2 van de ontwikkeling van de Bossche Poort.”

Britta Alink

Laatste artikelen...

Afbeelding
Militair tentenkamp trekt opnieuw veel bezoekers in Zaltbommel (met foto’s) Algemeen
Afbeelding
Twee voertuigen botsen op Achterdijk in Hedel Algemeen
Dorpshuis De Kil in Hurwenen is inmiddels gesloopt.
Maasdriel stopt samenwerking met dorpsraad Hurwenen Algemeen
Corianne van der Linden.
Corianne van der Linden organiseert BBQ voor alleenstaanden Algemeen
De colonne reed zaterdag door de Bommelerwaard.
Militaire colonne door de Bommelerwaard Algemeen
Een personenauto botste frontaal op deze vrachtwagen.
Ernstig ongeval op N322 bij Brakel Algemeen
Erik van Geffen met de brommer waarop hij op 16 mei zijn comeback maakt.
Erik van Geffen (57) keert op 16 mei in Brakel na 34 jaar weer ‘terug in het zadel’ Sportnieuws
Deze vier vrouwen werden gehuldigd vanwege hun 12,5 jarig lidmaatschap.
Sursum Corda huldigt jubilarissen Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!