Op de plek van de oude Rabobank komen woningen. Foto: Bommelerwaardgids
Op de plek van de oude Rabobank komen woningen. Foto: Bommelerwaardgids

Geen parkeergarage bij Bossche Poort: ‘Moeten we niet willen op die plek’

Algemeen

ZALTBOMMEL - Als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt komt er definitief geen parkeergarage bij de Bossche Poort in Zaltbommel.


Al jaren praat de gemeente over de mogelijkheid om een parkeergarage te bouwen aan het begin van de Boschstraat, op de locatie van de oude Rabobank tegenover De Poorterij. De oude bank moet gesloopt gaan worden en plaats maken voor een nieuwe woonzorgvoorziening van Prezzent en extra woningen.


Om de auto’s van de bewoners kwijt te kunnen en de parkeerdruk in de binnenstad te verminderen is een aantal jaren geleden het plan geopperd om een parkeergarage te bouwen. “Maar dat moeten we niet willen op die plek”, concludeert wethouder Karima Bouchtaoui. “Dat komt deels door de financiën. Het is de vraag of je zo’n grote investering nog wel gaat terugverdienen. Ook is de locatie cultuurhistorisch van groot belang. Dat deel van de stad ligt vlakbij de Stadswallen.” Bouchtaoui benadrukt dat de plannen voor de sloop van het oude Rabobankkantoor en de bouw van nieuwe woningen wél doorgaat.


Herontwikkelen
Het besluit om de parkeergarage definitief te schrappen uit de plannen rond de herinrichting van de Bossche Poort ligt bij de gemeenteraad. ”We blijven samen met Bazalt doorgaan met het herontwikkelen van dat gebied”, aldus Bouchtaoui. “We zullen daarbij moeten blijven kijken naar de parkeerdruk en toekomstig parkeerbeleid. De Bossche Poort is historisch gezien een mooie ingang van de oude binnenstad, net als de Waterpoort.”


Bazalt heeft onder andere het plan om de woonlocatie Bommelstein, nu nog gevestigd aan de Bloemkeshof, te verhuizen naar de nieuwe locatie. Deze bevindt zich aan de rand van de binnenstad.


Grote projecten
De beslissingen over de Bossche Poort hangen samen met besluiten over andere grote projecten binnen de gemeente Zaltbommel, zoals de multifunctionele accommodatie in Brakel en het cultuurcluster (een nieuwe Poorterij in Zaltbommel). “We hebben een aantal grote projecten in de gemeente, die we niet allemaal tegelijk kunnen uitvoeren”, aldus wethouder Kees Zondag van financiën. “We hebben die projecten opgenomen in de meerjarenbegrotingen, dat is allemaal netjes in orde. Maar we moeten als gemeente wel goed in de gaten houden wat we structureel aan kunnen aan financiële lasten.”


De gemeenteraad gaat in april verder praten over de multifunctionele accommodatie in Brakel en het cultuurcluster in Zaltbommel. In juli wordt de ‘Perspectiefnota’ behandeld.

Laatste artikelen...

Afbeelding
Militair tentenkamp trekt opnieuw veel bezoekers in Zaltbommel (met foto’s) Algemeen
Afbeelding
Twee voertuigen botsen op Achterdijk in Hedel Algemeen
Dorpshuis De Kil in Hurwenen is inmiddels gesloopt.
Maasdriel stopt samenwerking met dorpsraad Hurwenen Algemeen
Corianne van der Linden.
Corianne van der Linden organiseert BBQ voor alleenstaanden Algemeen
De colonne reed zaterdag door de Bommelerwaard.
Militaire colonne door de Bommelerwaard Algemeen
Een personenauto botste frontaal op deze vrachtwagen.
Ernstig ongeval op N322 bij Brakel Algemeen
Erik van Geffen met de brommer waarop hij op 16 mei zijn comeback maakt.
Erik van Geffen (57) keert op 16 mei in Brakel na 34 jaar weer ‘terug in het zadel’ Sportnieuws
Deze vier vrouwen werden gehuldigd vanwege hun 12,5 jarig lidmaatschap.
Sursum Corda huldigt jubilarissen Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!