Vlnr. Hugo ter Steege van Pand 9, burgemeester Marnix Bakermans, Lianne Versteeg en Martijn Merks van het bestuur van Pand9 en de wethouders Wilco de Graaff en Gijs van Leeuwen.
Vlnr. Hugo ter Steege van Pand 9, burgemeester Marnix Bakermans, Lianne Versteeg en Martijn Merks van het bestuur van Pand9 en de wethouders Wilco de Graaff en Gijs van Leeuwen. Foto: Pand 9

College Zaltbommel bezoekt Pand 9

Algemeen

ZALTBOMMEL - Pand9 ontving afgelopen dinsdag het Zaltbommelse gemeentebestuur. Een delegatie van de huurders maakte van de gelegenheid gebruik om vurig te pleiten voor behoud van Pand9. 

Pand 9 was tot 2013 het schoolgebouw van het Cambium De Waard. De school verhuisde naar het nieuwe gebouw pal naast het oude. Op de plek van Pand 9 komen in de toekomst woningen. Maar tot 2028 mogen diverse (sociale) instellingen er gebruik van maken.

Welzijnsorganisaties
Inmiddels is Pand 9 niet meer weg te denken uit Zaltbommel. Kringloopwinkel De Spullewaard is er in gevestigd, evenals de Voedselbank en de evangelische gemeente. Verschillende kunstenaars huren voormalige klaslokalen als atelier. Diverse welzijnsorganisaties zoals Kompas, Buurtzorg Jong, Humanitas en Prezzent zijn er in gevestigd. En vorig jaar opende de deuren van ontmoetingsplek De Steiger, waar iedereen welkom is voor een kopje koffie of thee en een praatje.

Afgesproken is dat de voormalige LTS in 2028 gesloopt wordt. Maar de gebruikers van Pand 9 willen alles op alles zetten om dat te voorkomen en ook in de toekomst gebruik te kunnen blijven maken van het gebouw.

Op de foto een deel van het gezelschap op bezoek bij de Voedselbank. Vlnr. Hugo ter Steege van Pand 9, burgemeester Marnix Bakermans, Lianne Versteeg en Martijn Merks van het bestuur van Pand9. Voor Martijn staan de wethouders Wilco de Graaff en Gijs van Leeuwen.

Laatste artikelen...

Het koor oefent onder leiding van Loek den Elzen (rechts) één keer per maand in Gelre's End.
In het ‘Onvergetelijk koor’ staat niet dementie, maar gezelligheid en ontmoeting centraal Algemeen
Afbeelding
Rook uit dak van woning in Zuilichem Algemeen
De prairietuin aan de Dorpsstraat.
Open tuinen in Hurwenen op zondag 23 augustus Algemeen
De werkzaamheden duren van 11 t/m 20 augustus.
Tien dagen geen treinen in Zaltbommel Algemeen
De jeu de boulesbaan ligt op het sportcomplex aan de Maarten van Rossumstraat 2B in Rossum.
Groot Open Toernooi bij Jeu de Boules Rossum Algemeen
De attracties staan op de Markt en in de Gamerschestraat.
Kermis in binnenstad Zaltbommel is begonnen Algemeen
Woensdagochtend, de kermis is er klaar voor:
Kermis na lange tijd weer terug in binnenstad, zondag kortingsdag Algemeen
Afbeelding
Twee gewonden bij eenzijdig ongeval met motor Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!