Ridders proberen hun lans te breken tijdens het Riddertoernooi.
Ridders proberen hun lans te breken tijdens het Riddertoernooi. Foto: Sanne_Hak

Ridders binden de strijd met elkaar aan op Slot Loevestein

Algemeen

POEDEROIJEN - Tijdens de herfstvakantie, van 19 oktober tot en met 3 november, is er van alles te doen op Slot Loevestein. Bijzondere verhalen, workshops, speurtochten en als hoogtepunt het grote jaarlijkse riddertoernooi.

In het weekend van 26 en 27 oktober wordt het riddertoernooi gehouden. Dit evenement is als het ware een reis terug in de tijd, naar het jaar 1372. 

Graaf Albrecht van Beieren heeft Slot Loevestein eindelijk in handen. Om dit te vieren nodigt hij ridders uit voor een riddertoernooi. Van heinde en ver reizen stoere ridders naar het toernooiveld. Dit trekt middeleeuwse ambachtslieden aan en rond het slot ontstaat zo een groot kampement.

Ridderschool
Dwaal tijdens het laatste weekend van oktober door het kampement en ervaar hoe er in de middeleeuwen werd geleefd. Kijk mee naar de voorbereidingen en demonstraties van de ridders, dans op de klanken van de troubadour, vecht mee in de ridderschool en test je handboogvaardigheden.

Tijdens het spectaculaire steekspel galopperen de ridders op hun paard op elkaar af en proberen ze hun lans op de tegenstander te breken, in de hoop het toernooi te winnen.

Bezoek over water
Wegens verwachte drukte tijdens het riddertoernooi, roept de organisatie op om zoveel mogelijk via het water te komen, dit vanwege het beperkte aantal parkeerplaatsen.

Vanaf Woudrichem vaart het voetveer doorlopend (geen reservering nodig), vanaf Gorinchem vaart Riveer twee keer per dag (reserveren kan via de site van Slot Loevestein).

Echt nep
‘Echt Nep!’ is dit jaar het thema van de maand van de geschiedenis. Dat kan maar over één ding gaan natuurlijk: dé kist van Hugo de Groot.

Het verhaal van Hugo de Groot is voor veel Nederlanders een bekend verhaal. Het is zelfs zo beroemd geworden dat er door de jaren heen meerdere kisten opduiken die dé beroemde boekenkist zouden kunnen zijn.  

Weten hoe het écht zit met de kist? Bezoek dan in de herfstvakantie Slot Loevestein en luister naar het herfstvakantieverhaal van de enthousiaste museumgidsen. 

Slot Loevestein is dagelijks geopend van 10:00 tot 17:00 uur. Tickets voor het riddertoernooi zijn vooraf online te koop: www.slotloevestein.nl/agenda/

Laatste artikelen...

De gedecoreerden werden 's ochtends thuis verrast door de burgemeester en wethouder. Vrijdagmiddag kwamen ze bij elkaar in de Sint-Maartenskerk en gingen ze natuurlijk samen op de foto.
Dertien Leden en één Ridder benoemd in gemeente Zaltbommel Algemeen
Frank Evenblij (l) en Erik Dijkstra praten onder ander over actuele kwesties in de Bommelerwaard.
Dijkstra & Evenblij rechtstreeks vanuit Slot Loevestein Algemeen
Afbeelding
Auto uitgebrand, politie onderzoekt verband met eerdere incidenten Algemeen
Afbeelding
Wat is er te doen op Koningsdag in de Bommelerwaard Algemeen
'Happy Sheep' kijkt richting de Sint-Maartenstoren.
Nieuwe gootspoken en een gootspook verhuisd Algemeen
In Zaltbommel is een nepbrief verstuurd namens de gemeente. In Maasdriel circuleert ook een nepbericht.
Nepnieuws over opvang asielzoekers in de Bommelerwaard Algemeen
Afbeelding
Traditionele Dodenherdenking op 4 mei in Zaltbommel (met archief-video) Algemeen
Afbeelding
Ami’s op de pont bij Alem Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!