De 19-jarige Sil Bakker uit Gameren opent volgende maand zijn eigen fietsenzaak. (foto: aangeleverd)
De 19-jarige Sil Bakker uit Gameren opent volgende maand zijn eigen fietsenzaak. (foto: aangeleverd)

Van fietsliefhebber naar eigenaar van Sil Fietsen

Algemeen

Gameren - De 19-jarige Sil Bakker uit Gameren hoopt over een aantal maanden zijn opleiding Eerste fietstechnicus niveau 3 bbl op het Koning Willem I College af te ronden. Maar over een maand opent hij al zijn eigen fietsenzaak: Sil Fietsen.




Sil wist al heel gauw wat hij later wilde. “Ik heb twee keer met Alpe D’Huzes meegedaan,” begint Sil. “En mijn vader werkte vroeger in een fietsenwinkel. Ik ging in de vakanties en weekenden mee om te helpen. Ik mocht dan bijvoorbeeld de winkel vegen, voorraden aanvullen en andere kleine klusjes doen en zo ben ik er eigenlijk ingerold.”


Het was dan ook niet moeilijk om een opleiding te kiezen. “Na mijn vmbo-t wilde ik naar het mbo om een diploma te halen. Ik deed toen ‘Fietstechnicus niveau 2’ naast mijn werk in de fietsenwinkel. Die opleiding heb ik versneld kunnen doen.” Dat Sil gemotiveerd was om verder te gaan, was duidelijk. Hij stroomde na zijn niveau 2-opleiding meteen door naar de opleiding Eerste Fietstechnicus niveau 3.


Ideeën uitvoeren
Inmiddels werkt Sil al een jaar of zeven bij de plaatselijke fietsenwinkel in de werkplaats. “De laatste tijd ging ik steeds meer nadenken over de toekomst. De werkplaats is echt tof, maar ik zag me dat niet tot mijn pensioen doen,” lacht hij. Dus: tijd om plannen te maken.


“Ik liep al langer met het idee om voor mezelf te beginnen, maar zette dat idee nooit door.” Tot afgelopen Kerstmis. “Ik zat thuis, het was vakantie en toen maakte mijn hoofd overuren. Het was tijd om de ideeën uit te voeren!”


Werkendam
En nu heeft hij een eigen pand in Werkendam, waar over een maand Sil Fietsen opent. “Een droom komt uit,” zegt Sil trots.


Omdat hij geen directe concurrent wil zijn voor de fietsenwinkel in zijn woonplaats Gameren, heeft hij er bewust voor gekozen om zijn eigen zaak te openen buiten die regio. “Ik wil geen directe concurrent zijn van het bedrijf waar ik jaren met veel plezier heb gewerkt,” legt Sil uit. Maar het mooie is dat ze Sil helpen met het opzetten van zijn eigen bedrijf. “We zitten ver genoeg van elkaar af om geen concurrent van elkaar te zijn, maar dichtbij genoeg om elkaar te helpen.”


In Werkendam, waar Sils bedrijf gevestigd is, is er nog nauwelijks aanbod. “Je kunt wel zeggen een gat in de markt,” lacht Sil. “Daarom heb ik voor deze plek gekozen.”


Laatste artikelen...

Afbeelding
Militair tentenkamp trekt opnieuw veel bezoekers in Zaltbommel (met foto’s) Algemeen
Afbeelding
Twee voertuigen botsen op Achterdijk in Hedel Algemeen
Dorpshuis De Kil in Hurwenen is inmiddels gesloopt.
Maasdriel stopt samenwerking met dorpsraad Hurwenen Algemeen
Corianne van der Linden.
Corianne van der Linden organiseert BBQ voor alleenstaanden Algemeen
De colonne reed zaterdag door de Bommelerwaard.
Militaire colonne door de Bommelerwaard Algemeen
Een personenauto botste frontaal op deze vrachtwagen.
Ernstig ongeval op N322 bij Brakel Algemeen
Erik van Geffen met de brommer waarop hij op 16 mei zijn comeback maakt.
Erik van Geffen (57) keert op 16 mei in Brakel na 34 jaar weer ‘terug in het zadel’ Sportnieuws
Deze vier vrouwen werden gehuldigd vanwege hun 12,5 jarig lidmaatschap.
Sursum Corda huldigt jubilarissen Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!