
Blauwalg aangetroffen in de Put
AlgemeenZALTBOMMEL – In de Tijningenplas in Zaltbommel (de Put) is blauwalg aangetroffen. Dat meldt gemeente Zaltbommel maandag via social media.
Zwemmen in water met blauwalg kan leiden tot huidirritatie of maag/darmklachten. Water dat besmet is met blauwalg ziet er meestal blauw-groen uit. Drijvend aan het oppervlak vormt het een laag die op olie lijkt. Het is ook niet verstandig om honden in dit water te laten zwemmen of om in met blauwalg besmet water te vissen.
Waarschuwingsborden
De gemeente raadt iedereen af om contact te hebben met het open water. De provincie Gelderland zet waarschuwingsborden bij de plas.
Actuele informatie over het zwemwater staat op: www.zwemwater.nl Hierop staat informatie over alle officieel aangewezen zwemwaterlocaties.













