De muurschildering is te vinden aan de Oliestraat in Zaltbommel. Foto: Tido Mureddu
De muurschildering is te vinden aan de Oliestraat in Zaltbommel. Foto: Tido Mureddu

Muurschildering onthuld: ‘Smaakt naar meer’

Algemeen

ZALTBOMMEL - De muurschildering van kunstenares Karen de Bondt is af. Burgemeester Pieter van Maaren heeft hem vorige week onthuld.



De schildering is aangebracht op de muur van Oliestraat 22, ‘het voormalige patronaat’, waar tegenwoordig onder andere Het Hof is gevestigd. De Zaltbommelse kunstenares heeft ruim een maand aan de schildering gewerkt. Te zien zijn Hugo de Groot, die samen met een aantal kinderen richting de zee loopt.


Eén van de kinderen is Bommelaertje, het door Karen zelf bedachte meisje. Ze draagt een muts waarin duidelijk de toren van de Sint-Maartenskerk te zien is. Over Bommelaertje verschijnen ook kinderboeken, waarin ze vertelt over de geschiedenis van de Bommelerwaard. Het thema van de schildering is ‘vrijheid’. “Het gaat over onze vrijheid, het gevoel dat je mag zijn wie je wil zijn”, zei de kunstenares eerder in een interview met deze krant. “Het gaat over alles waar Hugo de Groot voor staat: vrijheid van handel, vrijheid van geloof en alle andere vrijheden, dit is de grondlegging van onze grondwet.”


Karen hoopt dat door haar muurschildering het werk van kunstenaars ‘meer gewaardeerd en beloond wordt en dat er meer groot werk gemaakt mag worden. “Het is een start om hopelijk andere, nog mooiere werken te laten zien”, schrijft ze op haar facebookpagina. Ze zou haar Bommelaertje graag laten reizen langs de dorpen in de Bommelerwaard. “Het smaakt naar meer.”

Laatste artikelen...

Bij de KunstKlup zijn zowel gevorderden als beginners welkom.
Ateliers KunstKlup gaan weer beginnen Algemeen
Jochem en Siep Uithoven.
IJsclub viert jubileum op wielerbaan in Brakel Sportnieuws
Peter voltooide de Marathon des Sables in zeven dagen en haalde daarmee geld op voor KWF.
Peter liep 270 kilometer door de woestijn: ‘Enorm zwaar, maar echt geweldig’ Sportnieuws
Roda Boys won zaterdag met grote cijfers van streekgenoot WNC.
Amateurvoetbalcompetitie gaat dit weekend weer van start Sportnieuws
De milieustraat in de Bommelerwaard is gevestigd aan de Dwarsweg in Zaltbommel.
Vanaf 1 oktober Avri-afvalpas nodig in milieustraten Algemeen
Vakantiepark aan de Maas fungeert al jaren als opvang voor Oekraïense ontheemden.
Maasdriel staat onder ‘actief toezicht’ Algemeen
De brand woedde op een industrieterrein.
Twee woon-units voor arbeidsmigranten verwoest door brand Algemeen
Afbeelding
De Schakel zoekt leraar | Kinderkrant (september 2026) Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!