Foto: Gera van Veen

HRC ‘14 hunkerde lang naar verhuizing, nu zijn er vijf teams kampioen (met foto’s)

Sportnieuws

HURWENEN/ROSSUM - Voetbalvereniging HRC ’14 grossiert dit seizoen in kampioenschappen. Voor maar liefst vijf teams kon onlangs de vlag ten top. De heren 1, de dames 1, de meisjes O17, de jongens O19 en het G-team pakten in hun klasse de titel. ‘Ik denk dat we dit niet zo snel weer zullen meemaken.’ 

Vijf kampioenen. Voor Anton van Doorn is het moeilijk om een team op de voorgrond te plaatsen. “Maar als ik dan toch moet kiezen, kies ik voor het talentvolle meisjes O17. Die spelen al hoofdklasse en gaan nu naar een divisieklasse. Dat is ook nooit gebeurd.” De meeste aandacht zal er in het nieuwe seizoen uitgaan naar het eerste herenteam. “Al mogen we dames 1 ook niet onvermeld laten. We hebben altijd een heel goed damesteam gehad dat zelfs in de eerste klasse speelde. Nu zijn ze gepromoveerd van de vierde naar de derde klasse. Dus zijn ze weer goed op weg”, onderstreept Van Doorn.

(Tekst loopt door onder de foto’s)



Van boven naar beneden: Vrouwen 1, JO19, MO17 en het G-team. Foto’s: aangeleverd / Gera van Veen

HRC ‘14 1 heren blijft natuurlijk het vaandelteam. Het pakte onder leiding van trainer Peter Burg de titel in 5C en volgend seizoen mag er weer in de vierde klasse worden geacteerd. Het wordt nu hopelijk wel een blijvertje, want in het seizoen 2023/24 mocht HRC 14 zich ook vierdeklasser noemen, maar dat bleef beperkt tot één seizoen. Van Doorn kijkt optimistisch naar de toekomst. “Het is een beetje hetzelfde team maar wel een stuk volwassener geworden. Verder is de selectie breder geworden.” Johnny de Nies, Karan Sampat (allebei RKVSC) en Martijn van der Vegt (GVV ‘63) zijn de versterkingen. Ook uit de eigen jeugd wordt er aangemonsterd. “Uit de Jeugd O19 zijn er een aantal die mee kunnen en ook al mee hebben gedaan. We hebben qua selectie stappen gemaakt.”


Foto: Gera van Veen

Sinds augustus 2025 wordt er gespeeld op sportpark D’n Doorning dat precies tussen de twee dorpen in ligt. De fusie heeft de club geen windeieren gelegd. “Toen we fuseerden telden we 340 leden en nu staat de teller op 540”, zegt een trotse Van Doorn. HRC ‘14 leeft in de dorpen. “Dat merken we ook aan de toeschouwersaantallen en de andere activiteiten op het complex”, legt Van Doorn uit. 

Voetbalschool
Het sportpark heeft ook een dorpshuisfunctie voor de inwoners van Hurwenen. Verder stoot de biljartclub er een balletje. Kortom; D’n Doorning leeft. “Dat onze voetballers zo goed presteren ligt misschien ook wel aan het kunstgrasveld dat we tegenwoordig hebben. Dat is echt een voordeel”, denkt Van Doorn. Net als alle andere voetbalclubs kan HRC ‘14 niet zonder vrijwiligers. De HRC ‘14-voorzitter is best tevreden over de bezetting. “Al kan het natuurlijk altijd beter. Qua trainers en leiders zitten we goed en dat geldt ook voor de onderhoudsploeg. Alleen voor de activiteitencommissie zouden we nog wel wat aanwas kunnen gebruiken.” Wensen zijn er uiteraard altijd. “We willen walking-football op gaan starten en we willen wat professioneler gaan werken middels het opzetten van een voetbalschool”, licht Van Doorn een tipje van de sluier op.

Bij HRC ‘14 hopen ze op een mooie nieuwe competitie: met streekclubs. Natuurlijk is het de vraag of de buren uit Alem en Hedel hun tegenstanders worden. Beide clubs opteren momenteel nog via de play-offs voor het derdeklasserschap. Daarnaast zou het ook goed kunnen dat DSC nog een stapje terug moet doen van de derde naar de vierde klasse. Of het allemaal zover komt is nu koffiedik kijken. “Alle drie de clubs zullen naar het hoogste streven. Dus derdeklasser worden of blijven”, weet ook Van Doorn.

Marry Bouman