Grote blijdschap bij Hart voor Maasdriel nadat de voorlopige uitslag bekend is gemaakt.
Grote blijdschap bij Hart voor Maasdriel nadat de voorlopige uitslag bekend is gemaakt. Foto: Bommelerwaardgids

HvM de grootste in Maasdriel

BOMMELERWAARD - De nieuwe lokale partij Hart voor Maasdriel is bij de gemeenteraadsverkiezingen vorige week vanuit het niets met zeven zetels in de gemeenteraad gekomen. Daarmee is de partij groter dan Samen Sterk Maasdriel, die van acht naar zes zetels ging.

Het CDA, van oudsher groot in de gemeente Maasdriel, leed een gevoelige nederlaag en blijft steken op slechts twee zetels. De afgelopen jaren kreeg het CDA te maken met geruzie binnen de partij.
Ruim een jaar voor de verkiezingen werd de partij Hart voor Maasdriel opgericht, waarbij verschillende oud-CDA'ers zich hebben aangesloten. Naast CDA en Samen Sterk leed ook VVD zetelverlies; die partij ging van drie naar twee zetels.
Ook in de gemeenteraad van Zaltbommel zijn grote veranderingen te zien. BVNL, die zich tijdens de campagne Belang van Zaltbommel noemde, ging van een zetel naar vier zetels. De lokale partij ZVV leed een fors verlies: van vijf zetels naar twee. De toch al grote SGP ging van vijf naar zes zetels. Meer over de gemeenteraadsverkiezingen is te vinden op blz. 3 en blz. 5.