bird
maandag 27 juni | 19.55 uur

Peter de Vries (CDA Maasdriel)

04-03-2022 17:26
uur
02_CDAPeterdeVries-1
• Foto: aangeleverd

Hieronder zie je de volledige vragenlijst waarvan in de krant van woensdag 9 maart een korte samenvatting staat.

Partij: CDA
Naam: Peter de Vries
Leeftijd: 61
Woonplaats: Rossum
Geboren in: Rossum
Opgegroeid in: Rossum
Getrouwd/samenlevend met: 36 jaar getrouwd met Henny Grandia.

Kinderen:

Remco (33)

Meggie (31)

En vier kleinkinderen van bijna één tot bijna vier, twee jongens en twee meisjes.

Huisdieren: Nee

Favoriete plek in de gemeente:

De kloosterdijk in Rossum. Als je daarover heen loopt zie je links de rivier de Waal en rechts de rivier de Maas. Echt schitterend!

Hoelang ben je actief in de gemeentepolitiek?

28 jaar in de raad waarvan de laatste vier als wethouder. Begonnen in 1994 als raadslid in de voormalige gemeente Rossum en na de herindeling doorgegaan in Maasdriel.

Waarom ben je actief in de gemeentepolitiek?

Ik wil graag iets doen voor de gemeenschap. En het (de wereld) beter achter laten als we het hebben aangetroffen.

Wie is je grote (politieke) voorbeeld?

Fridtjof Nansen Noorse ontdekkingsreiziger, wetenschapper en diplomaat. Hier met name bekent geworden door het zogenaamde Nansenpaspoort. Hij zetten zich in na de eerste wereld oorlog voor vluchtelingen en staatlozen. Kreeg in 1922 hiervoor nobelprijs voor de Vrede.

Wat is de belangrijkste reden om op je partij te stemmen?

Omdat we een eerlijk, betrouwbaar en rechtdoor zee partij zijn, die aanpakt! We willen graag iets voor Maasdriel beteken. Dat doen we gestoeld op normen en waarden, rentmeesterschap, gespreide verantwoordelijkheid, solidariteit en publieke gerechtigheid.

Als je de komende vier jaar iets mag en kunt veranderen in de gemeente, wat zou dat dan zeker moeten zijn?

Recreatie en toerisme echt op de kaart zetten, het streven is om een half miljoen per jaar aan toeristenbelasting te heffen en dan per jaar 20 procent hiervan rechtstreeks terug te laten vloeien naar de alle kernen doormiddel van verfraaiing van de dorpen. Dat is gemiddeld ongeveer 10.000 euro per kern per jaar  Hier samen met de mensen, verenigingen en dorpsraden invulling aangeven.

Heb je nog een ‘nabrander’?
Ik wil de komende vier jaar ook gebruiken om de transitie naar recreatie en toerisme te maken en dit samen met de inwoners, agrariërs, de land- en tuinbouw en bedrijven van Maasdriel te doen. We moeten samen met elkaar dit mooi gebied beheren met respect voor elkaars ideeën en wensen. En hier een duurzame invulling aangeven.

 

STELLINGEN

 

De gemeente Maasdriel moet meer zorg dragen voor de opvang van statushouders.

Wij moeten zeker aan onze wettelijke taken voldoen.

Een fusie met Zaltbommel is goed voor onze gemeente.

Ik denk zeker dat het beter is voor de Bommelerwaard, maar de liefde moet van twee kanten komen. In het recente verleden is daar echt naar toegewerkt. Een pijnlijke conclusie is dat we de laatste jaren verder van elkaar verwijdert zijn geraakt. 

De windmolens komen bij Hoenzadriel op een goede locatie in onze gemeente.

Totaal niet mee eens! We hadden beter onderzoek moeten doen naar de locaties den en niet als het braafste jongetje van de klas moeten handelen. We moeten zeker onze bijdrage leveren als Maasdriel maar de molens in het verlengde van de molens van Zaltbommel lans de A2 was zeker een betere plaats geweest.

De hoeveelheid recreatie en toerisme gaat ten koste van de leefbaarheid in onze gemeente.

Totaal mee oneens! Een goede mix komt zeker de leefbaarheid ten goede. Waar de inwoners Bommelerwaard in het verleden de inkomsten haalden uit landbouw en veeteelt is het nu door de schaalvergroting onmogelijk geworden. We zien in de tuinbouwsector  alleen nog maar internationale werknemers. Die moeten allemaal wonen en slapen hier, met in sommige gevallen met alle ongemakken en overlast. Met recreatie en toerisme kunnen de lokale ondernemers en mensen werk en inkomen vinden.  

Voor de Zuidelijke Ontsluitingsroute (ZOR) moet alles wijken.

Niet alles maar wel veel! We hebben de zuidelijke ontsluitingsroute nodig om Velddriel en Kerkdriel te ontlasten. De realisatie zal ongetwijfeld met ongemakken en soms wel met pijn in het hart gaan. Maar om te denken dat een weg die over meer dan 100 percelen gaat een gemakkelijke opgave is, heeft het goed fout! We moeten deze weg voor de toekomst van beide dorpen wel aanleggen.

Het is goed wonen in de gemeente Maasdriel, omdat:….

We hier van alles hebben, het is hier goed en landelijk wonen, natuur, kort bij Den Bosch. Aansluiting op de A2 en kort bij station in Zaltbommel. De politiek staat kort bij de mensen en er wordt goed geluisterd.

De komende vier jaar is dit voor mijn fractie het belangrijkste onderwerp:

dat we samen met de inwoners, agrariërs, bedrijven, dorpsraden invulling geven aan de beschikbare ruimte. Ik denk hierbij aan leefgenot, woningbouw, landbouw en veeteelt, natuur en industrieterreinen.

Tags

Laatste nieuws

080322_Verkiezingen-2022-2

Gemeenteraadsverkiezingen 2022

09-03-2022 09:09
uur
04_D66TomvanEngelen-1

Tom van Engelen (D66 Maasdriel)

08-03-2022 14:31
uur
03_VVDKoHooijmans-1

Ko Hooijmans (VVD Maasdriel)

08-03-2022 14:11
uur
Meer nieuws hier..

Nieuws melden

Nieuws uit de regio melden?

Stuur jouw nieuws naar de redactie

ikzoekuwhuis-banner336x336px-2
mada-banner336x336px-334x0
metalura-336x336-steelart
vdolw-bommelerwaardgids-336x336
metalura-336x336-balkonbeglazing2
artisan-banner336x336px-v2
manpune-banner336x336pxkopie
metalura-336x336-glazenwanden
arkadya-banner336x336px-2
lsh-banner336x336px-21
fordgerritse-banner336x336px-v2
horssenbv-banner336x336px
p-gsafety-banner336x336px
optisportdekreek-banner336x336px
klaverklinieken-bwg-336x336
movementpodotherapie-banner336x336px
wolplein-banner336x336px