bird
woensdag 31 mei | 11.45 uur

Gemeentenieuws Zaltbommel week 11

15-03-2023 00:00
uur
Door: Gemeente Zaltbommel
Afbeelding vandaag stemmen

Komt u vandaag stemmen?

Vandaag zijn de verkiezingen voor de Provinciale Staten en het waterschap. Heeft u al gestemd? Laat uw stem niet verloren gaan!  U kunt vandaag tot 21.00 uur stemmen op diverse locaties in onze gemeente. Vergeet niet uw stempas(sen) en legitimatiebewijs.

Waar kunt u uw stem uitbrengen?
Van 7.30 tot  21.00 uur kunt u stemmen bij één van onze stemlokalen:

Aalst
- ‘t Kruispunt, Kerkpad 4

Brakel
- De Wilhelminahof, Wilhelminalaan 13
- Huis Brakel, Dwarssteeg 2

Bruchem
- Eben Haëzer, De Kosterijstraat 2

Gameren
- Kerk. centrum Elim, Delkant 5A
- Gambora, Middelkampseweg 2

Kerkwijk
- Dorpshuis Kerkwijk, Achterstraat 4

Nederhemert
- Dorpshuis De Gaarde, Schoolstraat 8

Nieuwaal
- Ons Trefpunt, Kerkstraat 7

Poederoijen
- Dorpshuis Podarwic, Burg. Posweg 1

Zaltbommel
- De Grote Aak, J. van Oldenbarneveldtstr. 2
- De Poorterij, Nieuwstraat 2
- Gasthuiskapel, Gasthuisstraat 34
- Het Anker, Vergtweg 87
- Sporthal Buys Ballot, Courtine 4
- De Sportwaard, Oude Bosscheweg 6
- Van der Valk, Hogeweg 65 (ingang Meetings&Events)

Zuilichem
- Dorpshuis Den Ham, Burg. Hobolaan 1b

Mobiel stembureau (extra mogelijkheid voor bewoners zorginstelling)
- 13.30-14.30 uur: ’t Slot, Ridderhof 1 in Gameren
- 15.30-16.30 uur: Wielewaal, J. van Oldenbarneveldtstr. 1 in Zaltbommel

Processen-verbaal
U kunt vanaf uiterlijk vrijdag 17 maart alle processen-verbaal van de stembureaus op onze website www.zaltbommel.nl/verkiezingen bekijken. Ze zijn op afspraak in te zien op ons gemeentekantoor, Hogeweg 11 in Zaltbommel.


 

Regel het online!

Wist u al dat u bij ons steeds meer producten online kunt aanvragen? Naast de aangifte van verhuizing is het nu bijvoorbeeld ook mogelijk om uw afschrift burgerlijke stand via onze website aan te vragen. U hoeft hiervoor dus geen afspraak te maken én niet langs te komen op het gemeentekantoor.

Wat regelt u online
Onderstaande producten kunt u bij ons eenvoudig online aanvragen:

 • Verklaring Omtrent Gedrag (VOG)
 • Geheimhouding persoonsgegevens
 • Toestemming geven voor een reisdocument aanvraag voor minderjarigen
 • Emigratie
 • Geboorte/huwelijken/overlijden
 • Uittreksels (BRP en burgerlijke stand)
 • Verklaring naamgebruik

Waarom online
Een online aanvraag dient u in via www.zaltbommel.nl. Dit kunt u dus thuis doen en wanneer het u uitkomt. U ontvangt na de aanvraag direct een ontvangstbewijs. De behandelaar van uw aanvraag gaat er dan zo snel mogelijk mee aan de slag. De komende tijd gaan we nog meer producten digitaliseren. We houden u hiervan op de hoogte.

Komt u er online niet uit
Dan bent u van harte welkom op het gemeentekantoor. Maak dan wel eerst een afspraak.  Dit kan via onze website, telefonisch via 14 0418 of stuur een mail naar info@zaltbommel.nl.


 

Locaties rondom Brakel ongeschikt voor aardwarmte

In het westelijke deel van onze gemeente zijn locaties onderzocht op de mogelijkheden voor aardwarmte. Een locatie bij Brakel leek hiervoor het meest kansrijk. Na uitgebreid onderzoek blijkt toch dat deze locatie ongeschikt is voor aardwarmte.

Waarom ongeschikt
Een deel van de locaties viel af door breuken in de ondergrond die de doorstroom belemmerden. De  diepere zandlagen op deze locatie zijn te dun om veel warmte uit te winnen. Daarnaast zijn hier sterke signalen dat er sporen van olie en gas kunnen voorkomen. Dit heeft een negatief effect op de stroming van water. De temperatuur in de minder diepe lagen is te laag om rendabel warmte te kunnen winnen. 

Wethouder Posthouwer: “Dit is teleurstellend want tot nu toe waren de vooruitzichten goed. We gaan door met onze ambities voor een Duurzaam Zaltbommel. We laten ons door deze tegenslag niet weerhouden en gaan voortvarend verder”.

Wat is aardwarmte
Diep in de bodem is warm water aanwezig. Hoe dieper in de aarde, hoe warmer het wordt. Met iedere kilometer diepte stijgt de temperatuur met ongeveer 30˚C. Op twee kilometer diepte zit dus water van ongeveer 70˚C. De energie die in dit warme water zit wordt aardwarmte of geothermie genoemd. Het water kan worden opgepompt en de energie daarin is te gebruiken voor bijvoorbeeld het verwarmen van woningen, gebouwen, industrie of kassen. Het afgekoelde water wordt vervolgens weer teruggebracht in de ondergrond.


 

Raadsnieuws

Raadsvergadering 16 maart
Donderdagavond 16 maart is de raadsvergadering van de gemeenteraad van Zaltbommel. De vergadering start om 20.00 uur in het Stadhuis aan de Markt. Er wordt vergaderd over de volgende agendapunten:

Hamerstukken
De volgende agendapunten liggen voor ter besluitvorming:

 • Suppletieaanvraag Bommenregeling 2023
 • Verordening tot eerste wijziging van de Wegsleepverordening Zaltbommel
 • Vaststelling bestemmingsplan Poederoijen
 • Vaststelling bestemmingsplan De Wielewaal, Zaltbommel

Debat
Over de volgende agendapunten wordt het debat gevoerd:

 • Verklaring van geen bedenkingen, Akkerstraat 5, Bruchem

Meer informatie?
De volledige agenda en vergaderstukken vindt u op zaltbommel.raadsinformatie.nl. Hier kunt u ook de vergadering live volgen, of achteraf terugkijken.


 

Bekijk hier de PDF uit de krant

Tags

Laatste nieuws

socials mantelzorg rolstoel ouder met kin_bew

Gemeentenieuws Zaltbommel week 22

31-05-2023 00:00
uur
Afsluiting N831

Gemeentenieuws Maasdriel week 22

31-05-2023 00:00
uur
aanleg glasvezel

Gemeentenieuws Maasdriel week 21

24-05-2023 00:00
uur
Meer nieuws hier...

Nieuws melden

Nieuws uit de regio melden?

Stuur jouw nieuws naar de redactie