Zaltbommel bereid om vluchtelingenkinderen op te nemen

Gemeente

ZALTBOMMEL – Gemeente Zaltbommel sluit zich aan bij het initiatief ‘Coalition of the Willing’. Dat betekent dat de gemeente bereid is om een klein aantal alleenstaande vluchtelingenkinderen op te nemen.

In Griekenland verblijven vele duizenden mensen, waaronder een groot aantal kinderen, onder erbarmelijke en uitzichtloze omstandigheden in vluchtelingenkinderen. V

Kwetsbare kinderen
olgens verschillende hulporganisaties wordt de situatie elke dag onveiliger en moet er een oplossing komen voor kwetsbare alleenstaande kinderen, die in de kampen verblijven.

Kabinet
“Het Nederlands kabinet is echter niet voor een tijdelijke oplossing voor de situatie in Griekenland, zoals de ad hoc herplaatsing van alleenstaande vluchtelingenkinderen naar Nederland”, schrijft het college van burgemeester en wethouders in een informatienota aan de gemeenteraad.

Overstag
Daarom sluit Zaltbommel zich aan bij de ‘Coalition of the Willing’. “De gedachte achter deze Coalition is dat als meerdere gemeenten hulp aanbieden, het kabinet uiteindelijk overstag gaat en haar verantwoordelijkheid neemt.”

Naar vermogen
De gemeente Zaltbommel kan hierdoor een ‘krachtig signaal’ afgeven door zich bereid te tonen een aantal van deze kinderen ‘naar vermogen en met inachtneming van lokale verantwoordelijkheid’ opvang te bieden.

“Door de alleenstaande vluchtelingenkinderen een veilige omgeving aan te bieden in een Nederlands (opvang)gezin/locatie, kunnen zij gaan deelnemen aan de maatschappij en zo verder werken aan hun toekomst.”

In Zaltbommel had onder andere de Protestantse Gemeente Zaltbommel aan het college gevraagd zich aan te sluiten bij de ‘Coaltion of the Willing’.

Laatste artikelen...

Afbeelding
Militair tentenkamp trekt opnieuw veel bezoekers in Zaltbommel (met foto’s) Algemeen
Afbeelding
Twee voertuigen botsen op Achterdijk in Hedel Algemeen
Dorpshuis De Kil in Hurwenen is inmiddels gesloopt.
Maasdriel stopt samenwerking met dorpsraad Hurwenen Algemeen
Corianne van der Linden.
Corianne van der Linden organiseert BBQ voor alleenstaanden Algemeen
De colonne reed zaterdag door de Bommelerwaard.
Militaire colonne door de Bommelerwaard Algemeen
Een personenauto botste frontaal op deze vrachtwagen.
Ernstig ongeval op N322 bij Brakel Algemeen
Erik van Geffen met de brommer waarop hij op 16 mei zijn comeback maakt.
Erik van Geffen (57) keert op 16 mei in Brakel na 34 jaar weer ‘terug in het zadel’ Sportnieuws
Deze vier vrouwen werden gehuldigd vanwege hun 12,5 jarig lidmaatschap.
Sursum Corda huldigt jubilarissen Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!