Henk en Riet Kivit bij de versierde voordeur van hun woning in Hedel.
Henk en Riet Kivit bij de versierde voordeur van hun woning in Hedel. Foto: Marijke Jansen-Verhoef

Henk en Riet Kivit vieren briljanten huwelijk: ‘We hebben er echt voor moeten vechten’

Algemeen

HEDEL - Voor Henk en Riet Kivit was het vorige week dinsdag een heugelijke dag. Op 21 juli was het namelijk 65 jaar geleden dat het in Hedel woonachtige echtpaar in het huwelijksbootje stapte.

Zonder slag of stoot ging de trouwerij destijds overigens niet. Nadat de twee elkaar min of meer toevallig waren tegengekomen, sloeg volgens Riet wel al snel de vonk over: “We hadden meteen allebei die klik. We voelden dat het wel goed zat”, aldus Riet, die zelf in Hoenzadriel is geboren en getogen, terwijl Henk een echte Hedelnaar is. 

Doorgegaan
Tot zover geen onoverkomelijke moeilijkheden, maar die dienen zich wel aan op het moment dat blijkt dat Riet van huis uit protestants is en Henk juist katholiek. Begin jaren ’60 is die combinatie verre van gewenst; zéker wanneer het stel zich voorneemt om te gaan trouwen. “Mijn ouders waren het daar helemaal niet mee eens en daardoor hebben we best een moeilijke periode gehad. We hebben er echt voor moeten vechten, maar zijn altijd doorgegaan”, klinkt Riet strijdbaar.

Uiteindelijk doet Henk water bij de wijn; hij wordt protestants. Daarmee is de eerste grote hindernis genomen en staat niets een prachtig huwelijk nog in de weg. Gedurende die 65 jaar is Henk loodgieter bij de firma Bonte, terwijl Riet de liefdevolle zorg draagt voor hun twee kinderen; dochter Corine en zoon Edwin, die later samen ook vier kleinkinderen zouden voortbrengen. Wanneer de kinderen inmiddels de leeftijd hebben bereikt waarop ze naar de middelbare school gaan, gaat Riet aan de slag bij een gordijnengroothandel in Hedel. 

Betrokken
Naast hun werkzame leven, zijn Henk en Riet ook actief in het sociale leven. En ondanks hun leeftijd - Henk is 86 en Riet 82 - is dat niet gestopt. Zo organiseren ze al twaalf jaar op rij de buurtbarbecue, zijn ze beiden respectievelijk tien en zeventien jaar vrijwilliger geweest voor de buurtbusvereniging en ook bij de hervormde gemeente in Hedel zijn ze nauw betrokken, vertelt dochter Corine: “Ze gaan langs bij mensen die een bloemetje verdienen. Dan gaan dus twee mensen van 82 en 86 ‘ouderen’ bezoeken”, glimlacht Corine, die zichtbaar trots is op het feit dat haar ouders nog altijd zo zorgzaam zijn: “Een buurvrouw die op leeftijd was had moeite om steeds eten klaar te maken. ‘Dan koken wij toch gewoon wat meer?’, zei mijn moeder dan, alsof het heel normaal was. Ze staan altijd klaar voor mensen die hulp nodig hebben.”

Om te benadrukken hoe fit de twee nog zijn, doet Corine het loopschema van haar vader uit de doeken: “In totaal loopt hij 35 kilometer per week. En hij heet niet voor niets Kivit, want ik kan hem nog steeds niet bijhouden!”

Felicitatie
Ook nu Henk en Riet 65 jaar getrouwd zijn, blijven ze gesteld op hun sociale kring. Al 22 jaar lang gaan ze iedere dinsdagochtend (de dag dat het markt is) naar de Hema in de binnenstad van Zaltbommel. Inmiddels is daaruit een groepje van negen ouderen ontstaan die datzelfde ritueel al jarenlang volgen. “Om de beurt trakteren we, het is echt een soort ouderenhangplek voor ons geworden”, lacht Riet. “We hebben het groepje daarom op onze trouwdag bij ons thuis uitgenodigd voor koffie en gebak.”

Daarna werd het briljanten huwelijk gevierd in het bijzijn van familie en vrienden. De felicitatie vanuit de gemeente Maasdriel laat nog even op zich wachten, maar burgemeester Antoine Walraven komt volgende maand langs. “En zo hoort het ook”, besluit Riet stellig.

Martin van Hemert

Laatste artikelen...

De dader heeft in totaal drie auto’s zwaar beschadigd en is er met een vierde auto vandoor gegaan.
Crowdfundingsactie voor bestolen autohandelaar Bart Cretier Algemeen
Gijs en Ina Jonkers met burgemeester Bakermans.
Gijs en Ina vieren 65 jaar huwelijk: ‘We doen nog steeds alles samen’ Algemeen
Afbeelding
Schaakvereniging Bommelerwaard start lessen voor jeugd Sportnieuws
Sfeerbeeld van de Open dag in 2025.
Open Dag bij Jeugdwerk ‘De Molshoop’ op 19 september Algemeen
Afbeelding
Auto uitgebrand aan Kruisstraat Algemeen
De musicerende nar.
Laatste Vesper in de zomerreeks in de Sint-Maartenskerk Algemeen
Sfeerbeeld van de editie van 2024.
Verlichtingsdagen van 17 tot en met 19 september (met archiefvideo) Algemeen
De brandweer wist het vuur te blussen.
Autobrand aan Gisbert Schairtweg in Zaltbommel Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!