In de nevengeul komt een doorstroomgeul van 25 meter.
In de nevengeul komt een doorstroomgeul van 25 meter. Foto: Rein van Willigen

Nieuwe ‘doorstroomgeul’ bij Kil van Hurwenen

Algemeen

HURWENEN - Bij de Kil van Hurwenen wordt tot half oktober een nieuwe ‘doorstroomgeul’ aangelegd. “Deze geul bevordert de stroming en zorgt ervoor dat de oevers beter behouden blijven”, meldt Team Rijntakken, dat de werkzaamheden uitvoert in opdracht van Rijkswaterstaat.

Het materiaal dat vrijkomt bij het baggeren, wordt gebruikt om de Kil van Hurwenen rond de noordpunt gedeeltelijk de ‘verondiepen’ en om ‘slikrijke’ oevers te maken. “Deze oevers bieden waardevollen leef- en foerageergebieden voor verschillende planten- en diersoorten.

Uit bodemmetingen is gebleken dat stroomafwaarts van de brug in de nevengeul erosie heeft plaatsgevonden. “Hierdoor zijn de bodemligging, waterdiepte en doorstroming van de geul veranderd”, staat te lezen op de website van Team Rijntakken. “Om de waterafvoer en ecologische kwaliteit van het gebied te behouden, wordt een deel van de nevengeul hersteld naar de oorspronkelijke diepte.” Daarnaast wordt een slingerend verlopende doorstroomgeul aangelegd.

De werkzaamheden vinden plaats tot ongeveer half september en moeten in oktober helemaal klaar zijn.

Meer informatie staat op: www.rijntakken.nl

Op een informatiebord staat een toelichting van de werkzaamheden, waarbij de makers van het bord een 'r' zijn vergeten in de kop.

Laatste artikelen...

Bij de KunstKlup zijn zowel gevorderden als beginners welkom.
Ateliers KunstKlup gaan weer beginnen Algemeen
Jochem en Siep Uithoven.
IJsclub viert jubileum op wielerbaan in Brakel Sportnieuws
Peter voltooide de Marathon des Sables in zeven dagen en haalde daarmee geld op voor KWF.
Peter liep 270 kilometer door de woestijn: ‘Enorm zwaar, maar echt geweldig’ Sportnieuws
Roda Boys won zaterdag met grote cijfers van streekgenoot WNC.
Amateurvoetbalcompetitie gaat dit weekend weer van start Sportnieuws
De milieustraat in de Bommelerwaard is gevestigd aan de Dwarsweg in Zaltbommel.
Vanaf 1 oktober Avri-afvalpas nodig in milieustraten Algemeen
Vakantiepark aan de Maas fungeert al jaren als opvang voor Oekraïense ontheemden.
Maasdriel staat onder ‘actief toezicht’ Algemeen
De brand woedde op een industrieterrein.
Twee woon-units voor arbeidsmigranten verwoest door brand Algemeen
Afbeelding
De Schakel zoekt leraar | Kinderkrant (september 2026) Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!