Als je de Boschstraat uit loopt, zou het er zo uit kunnen zien.
Als je de Boschstraat uit loopt, zou het er zo uit kunnen zien. Beeld: Tom Rongen

D66 wil echte Bossche Poort en parkeergarage onder Omhoeken

Algemeen

ZALTBOMMEL – ‘Een toegang tot de binnenstad van Zaltbommel die een Hanzestad waardig is’. Dat wil D66 bereiken met de terugkeer van een echte Bossche Poort op het kruispunt van de Boschstraat, Nieuwstraat en Nonnenstraat. De partij wil daarnaast onder de Omhoeken een ondergrondse parkeergarage bouwen om de parkeerdruk in de binnenstad te verlichten.

Al jaren zoekt gemeente Zaltbommel naar een manier om de Bossche Poort opnieuw in te richten. Plannen voor de bouw van een parkeergarage sneuvelden twee jaar geleden in de gemeenteraad. Een woningbouwplan op de plek van de leegstaande Rabobank gaat voorlopig niet door. De Poorterij krijgt een nieuw gebouw in de Waluwe, dus over afzienbare tijd staat ook dat gebouw leeg.

‘Het Poorterijtje’
D66 lanceert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op woensdag 18 maart een eigen plan voor herinrichting van het gebied. Met daarbij een aansprekende illustratie, waarop woningen voor jongeren, starters en ouderen goed te zien zijn. Naast de Bossche Poort is ‘Het Poorterijtje’ ingetekend. Dat huiskamertheater en filmhuis zou volgens D66 een mooie aanvulling kunnen zijn op de nieuwe Poorterij.

Autoluw
Een oplossing voor het parkeerprobleem ziet de partij in de bouw van een ondergrondse parkeergarage onder de Omhoeken. “De nieuwe Bossche Poort brengt samen wat onze binnenstad is: wonen, cultuur, historische uitstraling en positieve energie”, zegt lijsttrekker Peter Smits. De parkeergarage is volgens D66 ook handig als de binnenstad autoluw wordt. “Dan kunnen bezoekers daar tegen betaling hun auto parkeren en daarna de stad inlopen.”

Laatste artikelen...

Afbeelding
Vele miljoenen gemoeid met zwembad in De Kreek: ‘Maar we hebben nagenoeg geen geld’ Algemeen
Afbeelding
ADVERTORIAL: Dierlijke mest als voeding voor de toekomst Algemeen
Afbeelding
ADVERTORIAL: Op zoek naar het juiste recept Algemeen
Afbeelding
Twee gewonden bij explosie op plezierjacht Algemeen
Wouter Versteeg en Heleen Overkamp met het boek 'Smartphonevrij opgroeien'.
Ouders Franciscusschool sluiten zich aan bij ‘smartphonevrij opgroeien’ Algemeen
Cor Steenbekkers en Angela van Geffen.
Gerard van Mook opnieuw kampioen, Mari van Geffen-trofee voor Cor Steenbekkers Sportnieuws
De twee inbrekers op camerabeelden.
Veertien tips over inbraak in fietsenzaak na uitzending Opsporing Verzocht Algemeen
Afbeelding
Brandende auto onderaan dijk, bestuurder onvindbaar Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!