Mevrouw Rijksen (l) en mevrouw De Waal (r) knippen het lint door. Links Vreugdenhil, rechts van de bewoners, De Raaf, Kempe en Verstappen.
Mevrouw Rijksen (l) en mevrouw De Waal (r) knippen het lint door. Links Vreugdenhil, rechts van de bewoners, De Raaf, Kempe en Verstappen. Foto: De Kernen

45 sociale huurappartementen in Hedel feestelijk geopend

Algemeen

HEDEL - Het nieuwe appartementencomplex aan de Blankensteijn in Hedel is maandag feestelijk geopend. In het complex bevinden zich 45 huurappartementen in de sociale huur. 

Om plaats te maken voor het appartementencomplex zijn oude woningen en bedrijfsruimten gesloopt. De Kernen is van oudsher een corporatie met veel eengezinswoningen. Nu er steeds meer oudere én jongere mensen zoeken naar een kleinere woning, is tegemoet gekomen aan deze woonbehoefte.

Dertig appartementen hebben een woonoppervlakte van 60 vierkante meter en 15 appartementen zijn 75 vierkante meter groot. De woningen zijn verdeeld over drie bouwlagen. De appartementen zijn bedoeld voor één tot driepersoons huishoudens. Het appartementencomplex heeft 64 parkeerplaatsen op een eigen binnenterrein. Aan de doorgaande weg zijn er 17 parkeerplekken.

Beeldbepalend
Het gebouw is beeldbepalend geworden voor de entree van het dorp. Ook is er veel aandacht voor groen en water en flora en fauna in dit project. Er zijn duurzame materialen gebruikt voor de bouw. Rondom de appartementen zijn verschillende voorzieningen voor flora en fauna aangebracht die goed zijn voor de biodiversiteit en het welzijn van de bewoners.

Diverse nieuwe en streekeigen bomen worden geplaatst, en er worden beukhagen, sedumdaken en halfverharding aangelegd, zodat overtollig water bij hoosbuien goed weg kan. Tot slot zijn er voorzieningen getroffen voor vogels, vleermuizen en insecten.


Veertien maanden nadat de bouw officieel startte, werd op maandag 25 augustus feestelijk het nieuwe appartementencomplex aan de Blankensteijn geopend. Dat gebeurde door bewoners mevrouw Rijksen en mevrouw De Waal, Michiel Alexander de Raaf (wethouder gemeente Maasdriel) en Dirk Vreugdenhil (gedeputeerde van de provincie Gelderland). Het complex is in korte tijd gerealiseerd door Van der Heijden Bouw en Ontwikkeling.

Tijdens de openingsspeeches van De Raaf, Vreugdenhil, Marinus Kempe, directeur-bestuurder van De Kernen en Ferry Verstappen, commercieel directeur Van der Heijden, ging veel aandacht uit naar de bewoners, naar de fijne samenwerking met de gemeente en De Kernen en naar de vlotte realisatie van het appartementencomplex, dat op een historische plek is komen te staan, namelijk op de plaats waar in de vorige eeuw de oude bakkerij Egberts stond.

(Tekst loopt door onder de afbeelding)

Foto: De Kernen

Marinus Kempe: “Ik ben erg blij te zien dat in dit mooie complex een diverse mix aan mensen komt te wonen, jonger en ouder, bewoners uit de herstructurering en mensen van buiten. Dit is wat we samen heel goed kunnen met gemeente Maasdriel.”  De Raaf vult aan: “De Kernen bewijst dat het wél kan, honderd procent sociale huur in een kern. Het complex is erg goed ingepast in de omgeving. En het is bovendien een schitterend woongebouw geworden.” 

Laatste artikelen...

Afbeelding
Gaslekkage aan Rozenbogerd in Zaltbommel Algemeen
Makelaar Remco van Leerdam (l) en wethouder Michiel Alexander de Raaf onthulden het bouwbord.
Bouw nieuwe woonwijk Paddenstoelenbuurt kan starten Algemeen
In het Pinksterweekend komen er honderden waterscouts naar Kerkdriel.
Honderden zeeverkenners komen naar De Zandmeren Algemeen
Het was frisjes afgelopen donderdag, maar op een enkel buitje na bleef het droog.
Ruim tweeduizend bezoekers op Lolliepop Algemeen
Hennie Verploegh-Struijk, Jan Verploegh en wethouder Ed Goossens.
Echtpaar Verploegh viert diamanten huwelijk: ‘Ons gevoel voor elkaar is nooit veranderd’ Algemeen
Elke van der Linden (derde van links) speelde samen met Josefien Koogje.
Elke van der Linden wint NK Doubletten Sportnieuws
Gerard Versfeld ontving het lintje uit handen van burgemeester Antoine Walraven.
Koninklijke Onderscheiding voor Gerard Versfeld (79) Algemeen
Afbeelding
Jonge boompjes omgezaagd bij De Lieskampen Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!