Elze Frie van Elliz in Company (l) en Nelly Mastenbroek van PleegPlantje.
Elze Frie van Elliz in Company (l) en Nelly Mastenbroek van PleegPlantje. Foto: Arie Mastenbroek

Groene samenwerking PleegPlantje en Elliz in Company

Algemeen

Zaltbommel – Twee duurzame initiatieven slaan de handen ineen. In de winkel van Fiets + Techniek in de Waterstraat heeft Elliz in Company een hoek vrijgemaakt voor plantenasiel PleegPlantje.

“Bezoekers van Fiets + Techniek tonen vaak interesse in andere duurzame ideeën,” vertelt Elze Frie, oprichtster van Elliz in Company. “Door ruimte te bieden aan het plantenasiel, creëren we niet alleen letterlijk maar ook figuurlijk groeikansen.” 

PleegPlantje vangt planten op die niet meer gewenst zijn. Ze worden verzorgd tot ze klaar zijn voor adoptie door een nieuwe eigenaar. Dankzij de samenwerking is er nu ook in het centrum van Zaltbommel een plek waar pleegplantjes kunnen worden opgehaald of gebracht.

Hergebruik
“Net als bij Fiets + Techniek draait het om hergebruik en het verlengen van levensduur,” zegt Nelly Mastenbroek, medeoprichtster van PleegPlantje. “Of het nu om spullen of planten gaat.” “Duurzaamheid is niet alleen een zaak van techniek of groen, maar van verbinding,” legt Elze uit. “Door krachten te bundelen, inspireren we meer mensen om bewust om te gaan met wat ze al hebben en laten we zien dat lokale samenwerking loont.”

De samenwerking blijft niet bij het delen van ruimte: er wordt al gesproken over gezamenlijke workshops. De pleegplantjes vind je in de Waterstraat bij Fiets + Techniek. Iedereen is welkom om te kijken, een plant te adopteren of te doneren. 

Meer informatie op www.ellizincompany.nl en www.pleegplantje.nl

Laatste artikelen...

De teamcaptains kwamen met versierde fietsen aan de start.
Eerste editie Dorpsquiz Hedel trekt vijftig teams Algemeen
Nick van Velzen in actie tegen streekrivaal WNC.
Nick van Velzen: ‘Had altijd al de ambitie om zo hoog mogelijk te spelen’ Sportnieuws
De VistaRio.
Passagiersschip van 120 meter meert aan in haven Algemeen
De meeste leden wonen in woongroepen in Zaltbommel, Ammerzoden en Aalst.
‘Avondje uit’ zoekt nieuw vervoer voor leden met beperking Algemeen
Henk Hooijmans.
Voormalig SSM-voorzitter Henk Hooijmans (74) overleden Algemeen
Een viering van Tour de Waal in Zaltbommel
Tour de Waal zoekt nieuwe bestuursleden Algemeen
Afbeelding
Twee personen gewond na ongeval op beruchte kruising Algemeen
Martin Zingel (r) kreeg de graad overhandigd door zijn eigen leraar, grootmeester Kyoshi Albert van Mildert.
Martin Zingel ontvangt hoge grootmeestergraad (met foto’s) Sportnieuws

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!