
Groot windmolen-transport trekt door regio (met video)
AlgemeenHOENZADRIEL - Het is de bedoeling dat de drie windmolens langs de A2 bij Hoenzadriel nog dit jaar in bedrijf gesteld gaan worden. Er vindt dezer dagen een groot transport plaats vanwege de bouw van dit zogeheten Burgerwindpark A2 Lage Rooijen.
Het was ruim een week geleden een groot mysterie; waarom zijn diverse Bommelerwaardse rotondes voor de helft afgegraven? Het antwoord daarop kwam vorige week. De aanpassingen aan de rotondes waren nodig in verband met een groot transport; namelijk delen van de drie windmolens die langs de A2 bij Hoenzadriel moeten gaan verrijzen.
Dat vervoer werd vol ontzag gadegeslagen door tal van nieuwsgierige inwoners van de Bommelerwaard en omgeving. Tegelijkertijd zorgde het ook voor de nodige verkeersoverlast, op met name de A2. De snelweg moest tijdelijk in zijn geheel worden afgesloten om het transport mogelijk te kunnen maken.
Bouwbegeleiding
Stan Reinders - namens Green Trust Consultancy de bouwmanager van het project - had lang naar het moment van het transport uitgekeken: “Ik ben betrokken geraakt toen we de aanbesteding in gingen. Nu verzorg ik de bouwbegeleiding en samen met de aannemers proberen we een veilig en goed windpark neer te zetten”, aldus Reinders, die ook alvast vooruitblikt op de komende periode.
Op 18 augustus worden de turbines één voor één opgebouwd, al zijn er wel wat kanttekeningen: “Bij hoge windsnelheid kunnen we niet bouwen. Wij hopen daarom - in tegenstelling tot de rest van het jaar - op heel weinig wind vanaf 18 augustus. Daarna worden ze in bedrijf gesteld, maar we zijn nog afhankelijk van de netbeheerder wanneer er ‘spanning’ op onze aansluiting wordt gezet.”
Hij vervolgt: “Wanneer dat gebeurd is, gaat de leverancier van de windmolens - Nordex - een proef draaien om aan te tonen dat windmolens doen wat ze beloofd hebben. Als dat gedaan is doen wij een inspectie, nemen we de molens over en kunnen ze hopelijk 25 jaar productie draaien op deze locatie. Vóór december draaien ze - als het goed is - alle drie.”
Overigens geeft Green Trust aan de rotondes die vanwege het transport zijn afgegraven, ook weer te herstellen. BWG TV maakte een uitgebreide videoreportage over het windmolen-transport. Deze video staat op: www.bwgtv.nl en hieronder.









