Vanaf de parkeerplaats Beersteeg moet je eerst oversteken voordat je richting stad kunt lopen.
Vanaf de parkeerplaats Beersteeg moet je eerst oversteken voordat je richting stad kunt lopen. Foto: Bommelerwaardgids

Raad wil snel actie voor veiligheid Steenweg

Algemeen

ZALTBOMMEL - De gemeenteraad van Zaltbommel wil dat het college zo snel mogelijk maatregelen treft om de verkeerssituatie op de Steenweg veiliger te maken, tussen de Gamerschedijk en de kruising ter hoogte van ‘t Zusje en de supermarkten.

De fracties van VVD en BVNL kaartten het onderwerp afgelopen donderdagavond aan tijdens de gemeenteraad. De fractie van de VVD heeft onlangs een kleine enquête gehouden over de situatie die is ontstaan na de herinrichting. “We hebben meer dan tweehonderd reacties gekregen, veel meer dan we van tevoren dachten”, aldus fractievoorzitter Isabel Plessius. “De hoeveelheid reacties benadrukt hoe urgent het probleem wordt ervaren door onze inwoners en die signalen vragen om een snelle aanpak.”

Twee keer oversteken
Sinds de herinrichting is er nog maar aan één kant van de weg een fietspad. Daarnaast houdt het trottoir langs restaurant ‘t Zusje op ter hoogte van de Gamerschedijk. Mensen die naar het parkeerterrein op de Beersteeg willen moeten de Steenweg twee keer oversteken. Fietsers die de stad uit fietsen richting Spellewaard, Gamerschedijk en de Vergt moeten ook twee keer oversteken.

Straatverlichting
Daarnaast zou de straatverlichting zou volgens veel ondervraagden niet goed genoeg zijn. Daardoor zijn voetgangers en fietsers in het donker niet goed te zien als ze de weg over moeten. “Met mijn kinderen van 6 en 7 op de fiets durf ik hier niet langs”, aldus één van de mensen die de vragenlijst van de VVD invulden. “Ze begrijpen de chaos van deze oversteekpunten niet.” Een rolstoelgebruiker zegt dat het ‘onmogelijk’ is om veilig over te steken: “De oversteekplaatsen zijn niet toegankelijk.”

T-splitsing
Een ander punt van kritiek dat veel terugkomt, is dat mensen die vanuit de stad naar de parkeerplaats aan de Beersteeg lopen ook twee keer moeten oversteken. Het trottoir langs restaurant ‘t Zusje houdt in de nieuwe situatie vlak voorbij het restaurant op. “In het verleden liep het trottoir daar inderdaad door”, aldus wethouder Gijs van Leeuwen. “Maar voetgangers moesten op de T-splitsing met de Gamerschedijk oversteken.” Dat is volgens hem een ‘gevaarlijk punt’, met name omdat de vrachtwagens voor de supermarkten juist op die plek het terrein op moeten rijden. “In de toekomst komt daar ook een toegang naar de Buitenstad”, zei hij. “We willen voetgangers daar weg houden. De T-splitsing moet nog definitief ingericht worden.”

Belangen
Van Leeuwen zei te begrijpen dat de motie werd ingediend, maar hij benadrukte wat hij al eerder had gezegd: “Mensen moeten wennen aan de nieuwe situatie. We hebben twee jaar lang gesproken over de herinrichting, ook met omwonenden. De een wilde geen bomen meer, de ander wil geen fietspad voor zijn voordeur. Er zijn verschillende belangen voor bewoners en voor mensen die over de weg rijden.” Van Leeuwen vroeg de gemeenteraad hem nog wat tijd te geven om de herinrichting af te ronden.

De aangenomen motie verzoekt het college onder andere om de oversteekplaatsen duidelijker zichtbaar te maken en meer verlichting aan te brengen. Joost Drijvers van D66 stemde als enige tegen de motie. “Ik vind dat we hiermee te veel op de feiten vooruit lopen”, zei hij. “Zelf vind ik het als fietser en als automobilist veel veiliger geworden. Pas als de weg helemaal af is, vind ik dat we moeten bekijken of het allemaal werkt.”

Britta Alink

Laatste artikelen...

Dorpshuis De Kil in Hurwenen is inmiddels gesloopt.
Maasdriel stopt samenwerking met dorpsraad Hurwenen Algemeen
Corianne van der Linden.
Corianne van der Linden organiseert BBQ voor alleenstaanden Algemeen
De colonne reed zaterdag door de Bommelerwaard.
Militaire colonne door de Bommelerwaard Algemeen
Een personenauto botste frontaal op deze vrachtwagen.
Ernstig ongeval op N322 bij Brakel Algemeen
Erik van Geffen met de brommer waarop hij op 16 mei zijn comeback maakt.
Erik van Geffen (57) keert op 16 mei in Brakel na 34 jaar weer ‘terug in het zadel’ Sportnieuws
Deze vier vrouwen werden gehuldigd vanwege hun 12,5 jarig lidmaatschap.
Sursum Corda huldigt jubilarissen Algemeen
Het thema van het Tuinen Weekend is: 'De Levende Tuin'.
Open Tuinen Weekend in Zaltbommel op 16 en 17 mei Algemeen
Impressie van toekomstige nieuwbouw in de Buitenstad.
Eerste woningen Buitenstad gaan in de verkoop Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!