Op de plek van de oude flats komen deze drie nieuwe gebouwen.
Op de plek van de oude flats komen deze drie nieuwe gebouwen. Foto: aangeleverd

Namen bekend voor nieuwbouw Ipperakkeren

Algemeen

KERKDRIEL - De namen voor de nieuwbouw aan de Ipperakkeren in Kerkdriel zijn bekend: Maasoever, Riviergaarde en Nieuw Akker. De drie nieuwe gebouwen komen in de plaats van de oude flats.

In totaal werden honderdtwintig namen ingestuurd door omwonenden van de nieuwbouw, betrokken inwoners uit Kerkdriel, medewerkers van Woningstichting Maasdriel, de leerlingen van de basisscholen in Kerkdriel en het Driels Museum.

De selectiecommissie bestond uit een lid van de Huurdersvereniging Bommelerwaard, een lid van de dorpsraad Kerkdriel, burgemeester Antoine Walraven en de directeur-bestuurder van Woningstichting Maasdriel. Na diverse selectierondes was de selectiecommissie het vorige week unaniem eens. De nieuwbouw krijgt de volgende namen:

Maasoever: verwijst naar de ligging aan de Maas. De naam straalt een gevoel van verbondenheid met water uit, en geeft een serene, natuurlijke uitstraling

Riviergaarde: verwijst enerzijds naar gebied rivierenland waarin Kerkdriel ligt. Daarnaast bestaat het uit het woord Rivier dat verwijst naar de rivieren in de omgeving en het woord gaarde dat meer verwijst naar tuin en daarmee het park waar dit gebouw op gaat uitkijken.

Nieuw Akker: staat voor vernieuwing of herontwikkeling. Het roept een gevoel op van groei, optimisme en vooruitgang. En daarnaast verwijst het naar de historie van de akkers die vroeger op de plek van de nieuwbouw waren.

De nieuwbouw bestaat uit drie woonblokken. In de eerste fase wordt een blok gebouw met vier benedenwoningen voor kleine huishoudens en acht bovenwoningen voor gezinnen. Het tweede blok bestaat uit achttien appartementen voor senioren en voor kleine huishoudens.

In fase twee komt er nog een bouwblok van achttien appartementen. De oplevering van de eerste bouwfase staat gepland in de zomer van volgend jaar. De nieuwbouw van fase twee start naar verwachting in april 2026.

De selectiecommissie met links burgemeester Walraven.

Laatste artikelen...

Beide bestuursters zijn met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
Zwaar ongeval op kruising Steenweg in Bruchem Algemeen
De brand ontstond door technische problemen.
Net nieuw gekochte motor brandt volledig uit Algemeen
Op 15 mei stond er een proefopstelling op de Waalkade.
Nieuw kunstwerk in Zaltbommal is eerbetoon aan Philips Algemeen
Bewoners en buurtbewoners waren bij de opening aanwezig.
Appartementen in Waluwe officieel geopend Algemeen
De Klompenpadwerkgroep met vooraan Abdel Saddiki van de gemeente Maasdriel tijdens de werkdag. Vrijwilligers Gradus Kruitwagen, Johan den Tek en Jan Wouters ontbreken op de foto.
Deel Klompenpad Heerewaarden is al open Algemeen
Argos won de Bommelerwaardcup 2026.
GTV Argos viert 50-jarig bestaan met jubileumdag Sportnieuws
In 1954 vertrok de Drielse familie Sannen naar Australië.
Maasdrielse emigranten gezocht voor nieuwe expositie Algemeen
Vorig jaar had de Griekse club ook een trainingskamp in Zaltbommel.
Internationale topclubs bij Nivo Sparta Algemeen

Adverteren?

De Bommelerwaardgids biedt een breed scala aan advertentiemogelijkheden. Melanie of Ajlin vertellen je er graag meer over!